سخت افزار/ مایکروسافت برای هوشمند سازی بیشتر ویندوز 10 قصد دارد تا دستیار صوتی آمازون یعنی الکسا را به عنوان یک دستیار صوتی ثالث در بروزرسانی های آینده ارائه دهد. در واقع در بروزرسانی بعدی ویندوز 10 که در سپتامبر منتشر خواهد شد شاهد این دستیار صوتی در صفحه Lock خواهیم بود. این دستیار صوتی در ویندوز 10 قادر خواهد بود تا از با گفتن کلمات، صفحه را از حالت قفل خارج کند و قابلیت های هوشمند جدیدی را در اختیارتان قرار دهد. در ادامه توضیحات بیشتر را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

باید قبل از توضیحات بیشتر اشاره کنیم که این تغییرات جزئی خواهد بود اما خبر مهم این است که پای دستیار صوتی ثالثی در ویندوز باز شده که احتمالا می تواند جایگزین خوبی برای کورتانا باشد. البته نکته جالب دیگر این است که کورتانا نیز با قابلیت های جدیدی در ویندوز 10 ارائه خواهد شد و شاهد رقابت این دو دستیار صوتی در نسخه های جدید ویندوز خواهیم بود. اما شاید هم رقابتی در کار نباشد زیرا مایکروسافت و آمازون همکاری های خود را برای ادغام کورتانا و الکسا آغاز کرده بودند و احتمال دارد که با ادغام این دو دستیار صوتی شاهد پکیج جدیدی از تکنولوژی در ویندوز 10 باشیم.

به طور کلی باید منتظر تغییرات جدیدی در این زمینه باشیم و احتمالا پیشرفت هایی در مکالمات و تعاملات این دستیار های صوتی صورت خواهد کرد. در واقع از این پس کورتانا با ادغام الکسا نقشی بزرگتر و سازمانی تر را در ویندوز 10 ایفا خواهد کرد. انتظار می رود که این تغییرات در نسخه ویندوز 19H2 در ماه سپتامبر در اختیار کاربران قرار گیرد. در نهایت باید منتظر باشیم و ببینیم که ویندوز چه امکانات پیشرفته ای را در دستیار های صوتی جدید خود در اختیار کاربران حرفه ای و غیر حرفه ای قرار داده است. نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

بلد
بلد آگهی