شهر سخت افزار/ انویدیا در نمایشگاه E3 امسال از کارت‌های گرافیک Turing Refresh یا همان GeForce RTX Super رونمایی کرد که شامل سه مدل GeForce RTX 2060 ،RTX 2070 و RTX 2080 بود. در حالی که بسیاری منتظر GeForce RTX 2080 Ti Super نیز بودند، اما تاکنون انویدیا هیچ اشاره‌ای به عرضه آن نکرده است.

تا به امروز شایعات زیادی درباره کارت گرافیک GeForce RTX 2080 Ti Super منتشر شده و برخی مشخصات آن چون تعداد هسته‌های CUDA را دست نشان کرده‌اند، حتی برخی شایعات مدعی شده‌اند انویدیا از تمام توان قطعه سیلیکونی TU102-400 در RTX 2080 Ti Super استفاده می‌کند که همان قطعه سیلیکونی بکار رفته در RTX Titan است.

با این حال وب سایت TweakTown به نقل از جف فیشر، نایب رئیس کسب و کار PC انویدیا، مدعی شده کارت گرافیک GeForce RTX 2080 Ti Super در کار نخواهد بود. وب سایت مذبور ادعا می‌کند در خلال رویداد معرفی GeForce RTX Super این پاسخ را از جف فیشر دریافت کرده‌اند.

برای این تصمیم انویدیا می‌توان دلایل متعدد آورد. در صورتی که انویدیا GeForce RTX 2080 Ti Super را عرضه کند، اختلاف کارایی آن با کارت گرافیک گران قیمت‌تر RTX Titan بسیار ناچیز خواهد بود که می‌تواند به فروش RTX Titan لطمه بزند.

حال باید منتظر ماند و دید AMD می‌تواند انویدیا را ناچار به عرضه GeForce RTX 2080 Ti Super کند یا نه.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم