دیجیاتو/ هواوی تا چند هفته دیگر سیستم فایل اختصاصی خودش به نام EROFS (سیستم فایل فقط-خواندنی قابل توسعه) را برای گوشی‌های P30 لایت، P20 لایت، نوا 3i و هواوی Y9 هم عرضه خواهد کرد. این سیستم فایل جدید می‌تواند برای بهبود سرعت عملکرد این گوشی‌ها به ویژه در مواردی که سرعت خواندن-نوشتن مهم است بسیار تاثیرگذار باشد.

این سیستم فایل جدید در ابتدا فقط به صورت اختصاصی برای هواوی P30 پرو عرضه شد تا میانگین سرعت خواندن تصادفی را به مقدار 20 درصد افزایش داده و حداقل 2 گیگابایت حافظه سیستم را کمتر درگیر کند.

در واقع تغییر سیستم فایل می‌تواند برای سریعتر کردن عملکرد یک گوشی بسیار کاربردی باشد اما نباید با به روزرسانی حافظه اشتباه گرفته شود. برخی از شرکت‌های سازنده برای سریعتر کردن گوشی‌های خود به حافظه‌های UFS 3.0 روی می‌آورند که تقریبا سرعتی دو برابر حافظه‌های متداول UFS 2.1 استاندارد دارند.

علاوه بر این هواوی قصد دارد فرمور پردازنده گرافیکی GPU Turbo 3.0 را هم به گوشی‌های P30 لایت، P20 لایت، نوا 3i و هواوی Y9 بیاورد.

این فرمور هم جزو امکانات اختصاصی هواوی P30 پرو به حساب می‌آید و با کم کردن انرژی مصرفی به اندازه 10 درصد و بهینه کردن عملکرد سیستم در زمان گیمینگ، تجربه گرافیک روانتری را فراهم می‌کند.

هواوی لیست کامل بازی‌هایی که با این فرمور پردازنده گرافیکی جدید تجربه‌ای متفاوت به کاربر ارائه می‌دهند نیز اعلام کرده، از جمله فورتنایت،PES2019 ،Knives Out، Battle Bay، Crazy Taxi، ریل ریسینگ 3، Into the Dead 2، NBA 2K19، FIFA Mobile، Minecraft و چند عنوان دیگر.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم