مهر/ پهپادهای ریزنقش به علت پره های کوچکی که دارند و نیز بهره مندی از موتورهایی کم حجم معمولاً زمان محدودی را پرواز می کنند، اما یک پهپاد جدید این وضعیت را تغییر داده است.

به گزارش نیواطلس، معمولاً پهپادهای کوچک قابلیت نصب باتری هایی بزرگ و با ظرفیت بالا را نیز ندارند و این چالش دیگری است که باعث می شود این پهپادها بیش از چند دقیقه قادر به پرواز نباشند، ولی سمیر بوآدلله پهپاد ریزنقش جدیدی را با دو پره تولید کرده که می تواند دو برابر پهپادهای مشابه رقیب پرواز کند.

این پهپاد در شرکت سوئیسی فلایبوتیکس تولید شده است و موسسه ETH Zurich نیز در تولید آن مشارکت داشته است. پهپاد مذکور که ۳۰ سانتیمتر طول دارد به شکل یک حلقه مدور دایره ای شکل طراحی شده و پره های آن نیز در درون حلقه مذکور قرار گرفته اند.

کاهش پره ها به دو واحد در کنار استفاده از قاب دایره ای شکل برای مقابله با فشار هوا از جمله عواملی است که مصرف باتری این پهپاد را کاهش می دهد.

علاوه بر این، الگوریتم های هوش مصنوعی خاصی برای کنترل و تثبیت حرکت پهپاد یادشده و تنظیم سرعت و ارتفاع آن در نظر گرفته شده که در کاهش میزان مصرف باتری آن موثر است. قیمت و زمان عرضه این پهپاد در بازار هنوز مشخص نشده است.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم