سخت افزار/ یکی از جنبه‌های منفی بازی‌های آنلاین مالتی پلیر وجود افرادی است که به واسطه تقلب سعی در قدرتمند نشان دادن خود دارند. این دسته از افراد که آنها چیتر گفته می‌شود با تقلب و مهارت‌های غیرواقعی که بدست می‌آورند، کام دیگر پلیرهای بازی را تلخ می‌کنند. بازی Apex Legends نیز از این دست چیترها در امان نمانده و اتفاقاً تعداد آنها بسیار بالا است. اما شرکتر سازنده این بازی راهکار جالبی برای مقابله با آنها در نظر گرفته است.

کمپانی Respawn به شیوه جالبی سعی در مجازات چیترهای بازی ایپکس لجندز دارد و آن ایسنت که به آنها عدالتی از جنس خودشان هدیه کند. این استودیو در ادامه سیاست‌های خود در جهت مبارزه با متقلبان بازی ایپکس گفته است که سیستمی برای تشکیل گروه بازی میان اکانت‌های چیتر شناخته شده و اکانت‌های اسپم ایجاد خواهد شد. ایم بوت‌ها و هک‌های این افراد زمانیکه در مقابل افرادی مشابه خودشان استفاده شود و رقبای آنها نیز این سبک کثیف بازی را دنبال کنند؛ دیگر جالب نخواهد بود.

Respawn برای مقابله با چیترهای ایپکس چه می‌کند؟

البته این همه ماجرا نیست. ری‌اسپاون مشغول کار بر روی هوش مصنوعی‌ای است که می‌تواند چیترها را تشخیص دهد و به صورت خودکار بن کند. این سیستم امکان مسدود کردن اکانت‌های اسپم پیش از آنکه آنها مورد استفاده قرار گیرند را نیز دارد. علاوه‌براین برای کاربرانی که در مناطق پر ریسک از نظر وجود چیتر حضور دارند، درخواست احراز هویت دو مرحله‌ای اعمال خواهد شد. علاوه‌براین توسعه‌دهندگان بازی ایپکس لجندز به این موضوع نیز کنجکاو شده‌اند که دیگر بازیکنان در صورت هم‌تیمی شدن با چیترها چه برخوردی خواهند داشت. اگر شما آگاهانه با یک چیتر هم‌تیمی شده‌اید، یعنی شما هم علاقه‌ای به بازی عادلانه نخواهید داشت.

بلیزارد چندی پیش برای مقابله با چیترهای بازی Overwatch اعلام کرد که در صورت وجود این افراد در سرور، آن سروس را خاموش خواهد کرد. طبیعتاً اقدام ری‌اسپاون به اندازه بلیزراد دراماتیک نیست، اما باید دید که آیا راهکار آنها برای کنار هم مقابل هم قرارگرفتن چیترها در بازی، کارساز خواهد بود یا خیر.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم