شهر سخت افزار/ طبق رسم هر ساله شرکت‌های چینی چند ماه پیش از عرضه نسخه جدید آیفون‌های اپل، بر اساس رندرهای منتشر شده اقدام به ساخت نسخه شبیه سازی شده آیفون جدید اپل می‌کنند. حال به تازگی نسخه شبیه سازی شده آیفون 11 توسط این شرکت‌ها تولید شده است و توسط کانال‌های یوتیوبی مورد بررسی قرار گرفته است.

در حال حاضر پرچمدارهای اندرویدی بسیاری در دست ساخت هستند و بدون شک سال 2019 برای طرفداران اندروید سال پرباری خواهد بود. ماه آینده پرچمداران گلکسی نوت 10 سامسونگ معرفی خواهند شد و از طرفی به تازگی اطلاعاتی در خصوص نسل جدید پرچمدران خانواده میت 30 هواوی و پیکسل 4 گوگل منتشر شده است، از طرفی هم شایعه‌هایی در خصوص ساخت نسخه جدید پرچمدار وان پلاس با اسم OnePlus 7T Pro به گوشی می‌رسد.

اکثر پرچمداران اندرویدی جدید با تغییرات بزرگی در بخش طراحی همراه بوده‌اند، به خصوص پرچمداران چینی که به دنبال استفاده از صفحه نمایش‌های بدون حاشیه به همراه دوربین سلفی بیرون جهنده هستند؛ از طرفی اپل در حال کار بر روی سه نسخه جدید از آیفون‌های جدید است، اما بر اساس تصاویر و رندرهای منتشر شده، تغییر خاصی در این محصول دیده نمی‌شود و به نظر می‌رسد که اپل در این نسخه فقط از ماژول دوربین مربعی سه گانه استفاده کرده است که از نظر اکثر کاربران و تحلیلگران باعث زشت شدن طراحی کلی این محصول شده است.

حال به تازگی نسخه‌های شبیه سازی شده سه نسخه آیفون یعنی آیفون 11، 11 مکس و آیفون 11R به دست یوتیوبرهای معروف رسیده است و آن‌ها را مورد بررسی قرار داده‌اند. این نسخه‌ها از نظر عملکرد تفاوت بسیاری با نسخه‌های واقعی آیفون دارند و بجای سیستم عامل iOS از نسخه شخصی سازی شده اندروید با پوسته iOS استفاده می‌کنند. این نسخه‌های فقط از نظر طراحی به آیفون‌های جدید شباهت دارند و به طور کلی فقط طراحی کلی نسخه جدید آیفون 11 را با ما به اشتراک می‌گذارند.

البته بخش‌هایی از نسخه‌های شبیه سازی شده آیفون 11 با رندرهای منتشر شده از نسخه اصلی تفاوت دارد؛ به طور مثال بدنه ماژول دوربین آیفون 11 شبیه سازی شده مشکی و بدنه دستگاه سفید است، در صورتی که در رندرهای منتشر شده رنگ ماژول دوربین مربعی آیفون 11 با بدنه دستگاه یکسان است. در نسخه شبیه سازی شده آیفون‌های 11 از دکمه قطع صدا نسخه‌های قبلی آیفون استفاده شده است، در صورتی که اپل در آیفون 11 از دکمه گرد شکل برای این بخش استفاده کرده است؛ همچنین به گفته تحلیلگر معروف مینگ چی کو، اپل در بدنه آیفون 11 از شیشه‌ای مات استفاده کرده است در حالی که نسخه شبیه سازی شده به بدنه شیشه‌ای شفاف مجهز شده است.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم