زومیت/ AMD به‌صورت رسمی استخدام فرانک آزور را تأیید کرد. آزور از کارمندان ارشد و سابق شرکت‌هایی همچون دل و ایلین‌ور است و به‌عنوان چهره‌ای مشهور در دنیای بازی شناخته می‌شود. او در AMD وظیفه‌ی مدیریت بخش گیمینگ بین‌پلتفرمی را برعهده خواهد داشت.

استخدام آزور برگ برنده‌ای برای AMD در صنعت بازی خواهد بود. او متخصصی حرفه‌ای محسوب می‌شود که کاملا با دنیای بازی و توزیع آن و تولیدکنندگان سیستم و لوازم جانبی آشنا است. همان‌طورکه گفته شد، آزور سابقه‌ی درخشانی در بخش‌های اختصاصی بازی دل و ایلین‌ور دارد. او با عنوان رسمی «معاون ارشد سازمانی و مدیر معماری راهکارهای اختصاصی بازی» در AMD فعالیت خواهد کرد. آزور زیرنظر مستقیم ساندیپ چناکشو، مدیر گروه گرافیک و رایانش AMD کار می‌کند.

AMD در بیانیه‌ایمرتبط با استخدام آزور، وظیفه‌ی سازمانی او را توسعه‌ی فعالیت‌های بین‌پلتفرمی شرکت اعلام کرد؛ فعالیت‌هایی که با به‌کارگیری ابزارهای متنوع ازجمله پردازنده‌های نیمه‌اختصاصی رایزن و رادئون و پردازنده‌های گرافیکی Instinct و نرم‌افزارهای مرتبط انجام می‌شوند. درنهایت، حضور AMD در بازارهای متنوعی همچون کامپیوتر شخصی و کنسول‌های بازی و ساختارهای ابری بهبود خواهد یافت. کارشناسان با توجه به سوابق آزور از او انتظار دارند نقشه‌ی راهی جامع برای بخش بازی AMD طراحی کند. به‌علاوه، ایجاد پیام و ارزش اختصاصی این شرکت در حوزه‌ی بازی هم جزو برنامه‌ها و اهداف او خواهد بود. درنهایت، اجرای برنامه‌هایی در مسیر اهداف و نیازهای کاربران نهایی محصولات، مهم‌ترین دستاورد مدیر جدید AMD خواهد بود.

فرانک آزور تخصص فراوان و عمیقی در حوزه‌های گوناگون دارد. او کار خود را به‌عنوان مهندس در ایلین‌ور شروع کرد و بعدا به سِمَت مدیر ارشد اجرایی در بخش‌های فروش و بازاریابی رسید. وی در سال ۲۰۰۳، سازمان Alienware Product Group را راه‌اندازی کرد. البته پیش‌ازآن، یکی از مهم‌ترین محصولات تاریخ گیمینگ، یعنی بپ‌تاپ Area-51m را در شرکت تولید کرده بود.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم