شهر سخت افزار/ بر اساس اطلاعات منتشر شده از منابع معتبر، شرکت ژاپنی سونی در حال کار بر روی یک گوشی هوشمند جدید با شماره مدل J8220 و نام آزمایشی Xperia 1R است که از رزولوشن 5K پشتیبانی می‌کند. برخی معتقدند که این گوشی هوشمند به احتمال زیاد همان Xperia 2 است که مدت‌ها انتظار آن را می‌کشند.

به گفته منابع معتبر و بر اساس اطلاعات منتشر شده، این محصول تفاوت چندانی با اکسپریا 1 نخواهد داشت اما به شکل عجیبی سونی ابعاد صفحه نمایش آن را کاهش داده است و در محصول جدید از صفحه نمایش 6.1 اینچی استفاده کرده است. در کدهای منتشر شده از بخش نرم‌افزاری این محصول، شاهد شماره مدل J8220 و رزولوشن 5040x2160 هستیم که به صفحه نمایش 5K این دستگاه اشاره دارد و با احتمال بسیار زیاد نسبت ابعاد این محصول 21:9 خواهد بود.

نسخه فعلی سونی اکسپریا 1 از صفحه نمایش بزرگ‌تر 6.5 اینچی با رزولوشن 3840x1644 استفاده می‌کند، اما صفحه نمایش اکسپریا 2 توانایی نمایش تعداد پیکسل بیشتر تا 70 درصد نسبت به نسخه فعلی را دارد؛ همچنین تراکم پیکسلی در نسخه اکسپریا 1 643ppi است اما در نسخه جدید این میزان با 899ppi افزایش یافته است. استفاده از صفحه نمایش 5K در گوشی هوشمند اکسپریا 2 بسیار جذاب به نظر می‌رسد، زیرا اخیراً برخی از منابع مدعی شده بودند که سونی قصد دارد تا به زودی واقعیت مجازی موبایلی خود را معرفی کند.

ترکیب واقعیت مجازی موبایلی با صفحه نمایش 5K گوشی اکسپریا 2 بسیار جذاب خواهد بود. یکی از مشکلات بزرگ گوشی‌های سونی حاشیه صفحه نمایش است، زیرا صفحه نمایش اکسپریا 2 حدود 0.4 اینچ از نسخه اکسپریا 1 کوچک‌تر شده است و در صورتی که سونی حاشیه صفحه نمایش را کوچک‌تر نکند، تجربه کاربری این محصول تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در نهایت انتظار می‌رود که سونی به دنبال راه حلی برای ضعف طراحی خود باشد، زیرا این روزها کاربران علاقه‌ای به حاشیه صفحه نمایش ندارند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی