مهر/ مجری پرونده الکترونیک سلامت گفت: فرآیند فنی نسخه‌پیچی الکترونیک در وزارت بهداشت انجام شده است و در صورتی که داروخانه‌ها و پزشکان داوطلب باشند، این طرح برای آنها انجام می‌شود.

علی‌اصغر انصاری امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ با اشاره به اینکه موضوع نظام کدگذاری برای رهگیری و اصالت دارو و نسخه‌پیچی در پرونده سلامت الکترونیک اجرایی شده است، اظهار داشت: در حوزه دارو با دو مسیر واردات و تولید دارو، از پخش تا محل تنظیم و نیز موضوع نسخه‌پیچی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: در حوزه تولید دارو و واردات آن، پروژه رهگیری و اصالت دارو با همکاری سازمان غذا و دارو در حال انجام است اما موضوع نسخه‌پیچی الکترونیکی که فرآیند فنی آن به اتمام رسیده، هنوز اجرایی نشده است.

مجری پرونده الکترونیک سلامت افزود: در این مرحله قصد بر این است که زمانی که پزشک دارویی را برای بیمار تجویز می‌کند، فرد به صورت الکترونیکی آن را دریافت کرده و داروخانه از طریق این پرونده الکترونیک، دارو را به بیمار ارائه دهد.

انصاری تصریح کرد: هم‌اکنون در مرحله ورود بخش خصوصی، مطب‌ها و داروخانه‌ها به این پروژه هستیم و در صورتی که داروخانه‌ها و پزشکان داوطلب باشند، به زودی پروژه نسخه‌پیچی الکترونیکی از روی کدینگ را اجرایی می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه حلقه مفقوده نظام کدینگ پرونده الکترونیک سلامت است که می‌تواند این پروژه را یک قدم دیگر به اهداف اصلی خود نزدیک کند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم