شهر سخت افزار/ بر کسی پوشیده نیست هنگامی که سامسونگ Galaxy Note 10 را معرفی کند، بهترین گوشی این سازنده خواهد بود و به‌کارگیری پرقدرت‌ترین سخت افزارها متصور است. با این حال نباید انتظار به‌کارگیری بهترین چیپست کوالکام را از سامسونگ داشت.

احتمالاً می دانید سامسونگ گوشی‌های پرچم‌دار خود را با چیپست های کوالکام برای بازارهایی چون آمریکا عرضه کند، از این رو انتظار می‌رود برای Galaxy Note 10 هم سراغ یک چیپست پرچم‌دار از کوالکام برود. همین هفته کوالکام از چیپست جدید Snapdragon 855 Plus پرده برداشت که در اصل نسخه اورکلاک شده Snapdragon 855 است و عملکرد بهتری دارد. از همین رو به‌کارگیری آن در پرچم‌دار پیش رو بسیاری از برندها متصور است.

هرچند چیپست جدید Snapdragon 855 Plus همین چند روز پیش معرفی شد، اما معمولاً سازندگانی چون سامسونگ از مدت‌ها قبل در جریان توسعه آن قرار می‌گیرند و به نمونه‌هایی از آن دسترسی دارند. بنابراین علی‌رغم اینکه ماه آینده گوشی Note 10 معرفی می‌شود، سامسونگ فرصت کافی برای آزمایش Snapdragon 855 Plus را در اختیار داشته است.

خبر بد اینکه به گفته وب سایت آلمانی WinFuture، سامسونگ از چیپست جدید Snapdragon 855 Plus در گوشی Note 10 استفاده نمی‌کند و در عوض شاهد نسخه اصلی Snapdragon 855 خواهیم بود که همین حالا در گوشی Galaxy S10 یافت می‌شود، بنابراین سرعت و قدرت پردازشی گوشی Note 10 نمی‌تواند چندان متفاوت از Galaxy S10 باشد. البته آنچه که اشاره شد، در مورد نسخه مجهز به چیپست Exynos این گوشی صادق نیست.

بدون شک سامسونگ گوشی Note 10 را با چیپست اختصاصی Exynos نیز عرضه می‌کند که این بار می‌تواند گزینه مطلوب‌تری برای آنهایی باشد که چیپست های کوالکام را ترجیح می‌دهد. هرچند نسخه مخصوص آمریکا و برخی کشورهای دیگر به چیپست Snapdragon 855 مجهز خواهد بود، اما نسخه اصلی Note 10 با یک چیپست جدید Exynos عرضه می‌شود که انتظار می‌رود با بهبودهایی همراه بوده و سریع‌تر از مدل بکار رفته در Galaxy S10 باشد.

به عبارتی دیگر، شانس اینکه نسخه مجهز به Exynos گوشی Note 10 سریع‌تر از نسخه مجهز به چیپست کوالکام باشد، بالاتر از هرزمان دیگری است.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم