باشگاه خبرنگاران/ هدست‌های واقعیت مجازی-VR توانایی بالایی در تداعی یک شرایط ایده‌آل رانندگی بدن نیاز به حرکت واقعی با خودرو را دارند. در واقع هدست‌های VR می‌تواند مقدمه و حتی در مواردی جایگزین خوبی برای رانندگی باشد.

بسیاری از افراد در سفرهای طولانی با خودرو دچار حالت مسمومیت و عدم تحمل محیط خودرو می‌شوند از همین رو شرکت آلمانی پورشه قصد دارد با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی شرایط مطلوبی را برای این دسته از افراد به وجود بیاورد. بررسی‌های انجام شده روی کاربران مختلف نشان داده است غوطه ور شدن در فضای مجازی در بهبود وضعیت جسمانی آن‌ها در سفرهای طولانی با خودرو تاثیر زیادی دارد.

هدست‌های واقعیت مجازی نسل جدید ویژگی‌های بسیار پیشرفته‌ای در تطبیق خود با عملکردهای رانندگی در حالت واقعی دارند و ضمن آماده سازی افراد آماتور برای رانندگی دقیق و اصولی، حفظ آرامش و سلامت کمک زیادی می‌کند. دیگر کاربرد این هدست‌ها سرگرم کردن سرنشینان خودرو با نمایش فیلم، ویدئوهای کوتاه و بازی‌های هیجان انگیز است.

شرکت‌های بزرگ خودروسازی در جهان در طول چند سال گذشته سیستم‌های سرگرمی محصولات خود را به طرز چشمگیری افزایش داده است. یکی از مهم‌ترین این سیستم‌ها فناوری دستیار هوشمند صوتی است. این فناوری به طور ویژه در خودروهای خودران کاربرد فراوانی دارد. با اینکه اتومبیل‌های پورشه به این فناوری مجهز است ولی سازندگان آلمانی به آن بسنده نکرده و تصمیم دارند با هدست‌های VR بیشتر از گذشته مشتریانه خود را راضی نگه دارند.

فناوری هدست‌های واقعیت مجازی در خودروهای پورشه هنوز در مرحله آزمایش است. مدیران پورشه اعلام کردند سیستم VR ظرف سه سال آینده در اتومبیل‌های این شرکت به کارگیری می‌شود. عده‌ای از کارشناسان معتقدند احتمالا پرشه نمونه اولیه این فناوری را در تتاریخ ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ در نمایشگاه خودرو نمایش می‌دهد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی