ترنجی/ سه ماه پیش بود که در خبرها خواندیم سامسونگ گلکسی ای ۸۰ (Galaxy A80) با دوربین چرخان پاپ آپ طور رسما معرفی شد. هرچند چند روزی از آغاز عرضه گلکسی ای ۸۰ (Galaxy A80) به عنوان اولین گوشی هوشمند با دوربین خارج شونده از برند سامسونگ می‌گذرد، با این حال شرکت سازنده به تازگی اطلاعاتی پیرامون طراحی و مکانیسم دوربین این گوشی را منتشر کرده که چیزی متفاوت با محصول نهایی است! همچنین به نظر می رسد عملکرد دوربین چرخان گلکسی ای ۸۰ (Galaxy A80) آنچنان که باید بدون مشکل نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

تا زمان همه گیر شدن استفاده از فناوری تعبیه دوربین سلفی درون صفحه نمایش، به نظر می‌رسد دوربین‌های پاپ آپ یا همان جهنده بهترین ترفند برای استفاده از نمایشگرهای کاملاً تمام صفحه در گوشی‌های هوشمند خواهد بود. هر چند که شخصا اصلا این راه‌حل های فانتزی را دوست ندارم اما بر همین اساس نیز سامسونگ برای نمایش قدرت مانور خود بر لبه فناوری موجود در بازار گوشی هوشمند، از یک سیستم دوربین چرخان و کشویی به عنوان دوربین سلفی و اصلی در گلکسی A80 استفاده کرده است.

شرکت کره‌ای در جهت آماده کردن بازار برای عرضه این محصول و از طرفی کاهش بار انتقاد پیرامون عدم مقامت مکانیسم دوربین گلکسی A80 توسط افرادی که توانسته‌اند به برخی نسخه‌های آن دسترسی پیدا کنند، در وب‌سایت رسمی خود چند شماتیک و ویدئو کوتاه پیرامون عملکرد مکانیسم دوربین و تست گلکسی A80 منتشر کرده است.

شاید در نگاه اول به توضیحات ارائه شده از سوی سامسونگ مشکلی یافت نشود، با این حال بد نیست که بدانید فرآیند دوربین چرخان Galaxy A80 موجود در تیزرها، با نمونه‌های موجود در بازار متفاوت است!

سامسونگ در وبلاگ رسمی خود طریقه استفاده از یک موتور دو طرفه به جای دو موتور در مکانیسم دوربین گلکسی A80 را شرح داده است؛ با این حال بررسی‌های اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان وب‌سایت sammobile نشان می‌دهد که در گوشی‌های تست شده توسط سامسونگ ابتدا دوربین بالا آمده و سپس چرخ صورت می‌گیرد، اما در گوشی‌هایی که این افراد در اختیار دارند، هر دو عمل در آن واحد انجام شده و همین امر موجب گیر کردن دوربین هنگام خارج شدن می‌شود.

گیر کردن دوربین چرخان گلکسی ای ۸۰ در حین خروج

عدم عملکرد صحیح مکانیسم دوربین چرخان گلکسی A80 نه تنها توسط کارشناسان sammobile، بلکه به ادعای فردی با نام کاربری وب‌سایت sammobile در توییتر که کلیپ‌هایی از این موضوع منتشر کرده است هم قابل اثبات است.

منبع خبر مدعی است که یا گوشی‌های مورد تست توسط سامسونگ صرفاً مدل‌های تبلیغاتی هستند و یا آنکه گوشی‌هایی که در اختیار آن‌ها قرار گرفته دارای نقص هستند. به هر حال این اولین باری نیست که سامسونگ پیش از عرضه محصولی با انتقاد فراوان پیرامون کیفیت سخت افزار مواجه می‌شود. اگر به خاطر داشته باشید تقریباً مشابه همین موضوع برای کیفیت نمایشگر گلکسی فولد رخ داد تا جایی که هنوز به طور دقیق خبری از زمان عرضه آن منتشر نشده است.

هرچند به نظر نمی‌رسد دوربین‌های پاپ آپ همانند پنل‌های دارای ناچ مدت زمان زیادی در بازار دوام آورند، با این حال سامسونگ مجبور است برای نشان دادن پتانسیل بالای خود به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی هوشمند در مقابل شرکت‌هایی مانند اوپو و ویوو که به نوعی مبدع سیستم دوربین خارج شونده هستند، اقدام به عرضه محصولاتی با این قابلیت کند.

به هر حال پیشنهاد می‌کنیم که اگر مایل به صرف هزینه بالای حدود ۹ میلیون تومان برای خرید گلکسی A80 هستید، بهتر است چند روز دیگر و تا مشخص شدن نتیجه مشکلات گلکسی A80 و عیب مکانیسم دوربین این محصول و واکنش شرکت سازنده به این ادعا صبر کنید.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این مشکل با آپدیت نرم افزاری قابل برطرف شدن باشد؟ به دوربین چرخان گلکسی ای ۸۰ (Galaxy A80) اعتقاد دارید؟

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی