انتخاب/ شهردار لندن به اهالی این شهر وعده داده که به زودی تمامی خطوط مترو و کلیه ایستگاهها به اینترنت 4G مجهز می شوند. این موضوع می تواند تعداد بیشتری از شهروندان را به استفاده از مترو تشویق کند.

بر اساس برنامه ریزی شهرداری لندن روند توسعه خطوط مترو شهری به اینترنت 4G از ماه مارس 2020 آغاز خواهد شد و برنامه ثانویه این است که کل شبکه مترو لندن تا اواسط دهه آینده به این سرویس متصل شود. افزون بر 4G این سیستم اجازه می دهد که مسافران درون شهری با استفاده از 2G و 3G به برقراری ارتباط اینترنتی بپردازند.

صادق خان شهردار لندن وعده داده که این شبکه در آینده می تواند به 5G توسعه پیدا کند. البته نصب تجهیزات مورد نیاز برای ارائه سیگنال اینترنتی به تلفن همراه یک چالش بزرگ است چرا که سازمان حمل و نقل مترویی لندن تخمین می زند که بیش از 2000 کیلومتر (یا 1،200 مایل) کابل کشی باید به عنوان بخشی از پروژه نصب شود. اما تمام این روند باید خارج از ساعات عملیاتی نصب شود تا از وقفه سرویس جلوگیری شود.

البته لندن اولین شهری نیست که از شبکه اینترنت در مترو زیرزمینی استفاده می کند. برای مثال، مسافران در سیستم های مترو مسکو و توکیو نیز می توانند از این سیستم استفاده کنند. با توجه به علاقه زیاد شهروندان به استفاده از اینترنت می توان حدس زد این سیستم بتواند برای اهالی لندن با شادی و استقبال بسزایی همراه شود.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

بلد
بلد آگهی