شهر سخت افزار/ مایکروسافت کنسول بازی Xbox One را با 1 ترابایت حافظه داخلی عرضه می‌کند اما آنهایی که خواهان حافظه سریع‌تر برای نصب و اجرای بازی‌ها هستند، می‌توانند سراغ Gaming Drive Accelerated SSD ساخت Western Digital بروند که مخصوص این کنسول طراحی شده است.

Gaming Drive Accelerated که به تازگی بر روی وب سایت Western Digital قرار گرفته، با هر دو کنسول‌های Xbox One S و Xbox One X سازگاری دارد. این SSD در دو ظرفیت 500 گیگابایت و 1 ترابایت عرضه می‌شود. به ادعای Western Digital با در نظر گرفتن متوسط حجم بازی‌ها، مدل 1 ترابایتی Gaming Drive Accelerated می‌تواند تا 25 بازی را در خود جای دهد. Gaming Drive Accelerated از طریق درگاه USB 3.0 به کنسول متصل می‌شود.

Western Digital ادعا می‌کند بر اساس بررسی‌های داخلی آنها و سرعت خواندن 400 مگابایت در ثانیه، Gaming Drive Accelerated می‌تواند سرعت اجرای بازی‌ها و بارگذاری مراحل را تا 50 درصد افزایش دهد. با این حال Western Digital مشخص نکرده آنها SSD جدید را با چه چیزی مقایسه کرده‌اند؛ هرچند که نسل پیشین آن محتمل است.

Gaming Drive Accelerated با وزن نزدیک به 110 گرم، دارای ابعاد بسیار کوچک است. این SSD ها از قاب محافظت شده توسط پوشش لاستیکی بهره می‌برند که قادر به جذب ضربه است.

مدل 500 گیگابایتی و 1 ترابایتی Gaming Drive Accelerated به ترتیب با قیمت 120 و 220 دلار روانه بازار شده‌اند. هر دو مدل تحت وارانتی سه ساله عرضه می‌شوند.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم