باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل مخابرات از متقاضیان سرویس جدید اینترنت خانگی خواست تا منتظر اطلاع‌رسانی این شرکت بمانند و با سامانه خدمات پشتیبان مشترکان تماس نگیرند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یک روز قبل از شروع نمایشگاه الکامپ در حساب کاربری خود در توییتر از امکان تبدیل سرویس ADSL خانگی به سرویس VDSL پرسرعت خبر داد.

شرکت مخابرات ایران به عنوان ارائه‌دهنده اینترنت قصد دارد حدود ۲ میلیون کاربر و مشترک اینترنت ADSL خود را به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات به طور رایگان و بدون دریافت هزینه‌ای به اینترنت VDSL و FTTH سوییچ دهد. شرکت مخابرات این سرویس جدید خود را «سُرینو» نامیده است.

سیدمجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با دغدغه دانستن ارائه سرویس با کیفیت به مردم اعلام کرد: همان طور که می‌دانید میانگین سرعت سرویس اینترنت ADSL که ارائه می‌شود تا ۱۰ مگابایت است که مشترکان برای دسترسی به آن واقعاً به دردسر می‌افتند. در حال حاضر در سرویس‌های همراه ما سرویس LTE را داریم، اما این سرعت آنچنان قابل توجه نیست که مردم بخواهند از آن استفاده کنند؛ به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا پایان سال برای ۱ میلیون و پانصد هزار نفر از مشترکان ADSL خود، VDSL و برای پانصد هزار نفر هم FTDLH ارائه کنیم. حد پایین میانگین سرعتی که مردم می‌توانند در VDSl مورد استفاده قرار دهند ۴۰ مگابایت است و براین اساس عملاً سرعت چهار برابر شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات تأکید کرد: ما در تلاش هستیم همزمان میزان کیفیت این سرویس در قیاس با سرویس قبل بالاتر رود. در حال حاضر ارائه این سرویس آغاز شده است و دسترسی به سرویس جدید برای مشترکان هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت.

صدری گام نخست اجرایی شدن سرویس سرینو را مختص مشترکان فعلی مخابرات دانست و از متقاضیان خواست تا با سامانه پشتیبانی مشتریان تماس نگیرند.

مدیرعامل شرکت مخابرات با اشاره به تماس مکرر مردم با سامانه ۲۰۲۰ (خدمات مشترکان) پس از اعلام اجرایی شدن سرویس جدید اینترنت در آخر هفته گذشته، اعلام کرد: چون گام نخست این سرویس مختص مشترکان مخابرات است لذا از شرکت مخابرات با آنان تماس خواهند گرفت و نیازی نیست که مشترکان قبلی اینترنت پرسرعت در خواست خود برای این سرویس جدید را اعلام کنند.

وی در ادامه اعلام کرد: ما در حال اطلاع‌رسانی هستیم و تمام تلاش ما با برای این هدف است که تا پایان سال ۹۸ به آمار مورد نظر خود یعنی دو میلیون مشترک دست پیدا کنیم. صدری در خصوص لزوم تغییر تجهیزات مشترکان اینترنت گفت: مشترکانی که سیستم قبلی آنان پاسخگوی سرویس جدید باشد با همان سیستم ادامه می‌دهند و اگر سیستم قبلی هم پاسخگو نباشد و نیازمند سیستم جدید باشد، ما سیستم قبلی را با سیستم جدید تعویض می‌کنیم و در این صورت مودم قبلی را در جای دیگر استفاده می‌کنیم.

صدری همچنین گفت: این طرح مختص کل کشور است و ما منطقه به منطقه بررسی خواهیم کرد و در مناطقی که بتوانیم این سرویس را ارائه دهیم بلافاصله با مشترکان تماس می‌گیریم و اعلام می‌کنیم که می‌خواهیم این طرح و تغییر تکنولوژی را برایشان داشته باشیم. هزینه همان هزینه‌های قبلی است و قرار نیست ما هزینه اضافی از مشترکان بگیریم؛ یعنی با همان هزینه ADSL سرویس VDSL دریافت می‌کنند. مردم با همان طرح‌های قبلی و بسته‌هایی که استفاده می‌کردند، از سرویس VDSL استفاده می‌کنند. قطعاً زمانی که سرعت بهتر باشد مصرف مردم بالاتر خواهد رفت و مردم باید به این نکته هم توجه داشته باشند اما ما در اصل در هزینه‌هایمان تغییری ایجاد نخواهیم کرد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم