شهر سخت افزار/ آخرین کارت گرافیک از خانواده SUPER، کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER است. قدرتمندترین کارت گرافیک GeForce RTX SUPER که با حافظه و سیلیکون جدید وارد میدان رقابت شده و در حال حاضر هیچ نمونه از ای تیم رقیب، توان رقابت با آن را ندارد.

کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER در هفته آینده وارد بازار می‌شود؛ کارت گرافیکی که در هفته‌های گذشته شاهد معرفی رسمی آن بوده و حالا با قیمت 699 دلار، ارزش خرید بسیار بالایی دارد. این روزها چند بنچمارک از این کارت گرافیک منتشر شده است، از بنچمارک های Final Fantasy XV گرفته تا بنچمارک‌های OpenCL و بازی Ashes of the Singularity.

البته به مانند دیگر بنچمارک های پیش از عرضه، هیچ از معیارهای فوق رسمی نبوده اما از منابع معتبری انتشار یافته‌اند. با توجه به بنچمارک های نام برده، GeForce RTX 2080 SUPER اختلاف چندانی با کارت گرافیک Titan V ندارد. این در حالی است که کارت گرافیک Titan V با قیمت 3000 دلار در بازار است. هرچند که کارت‌های گرافیک سری تایتان برای بازی نبوده و یک کارت گرافیک توانمند در سیستم ایستگاه کاری است، اما نمی‌توان آن را یک Quadro دانست؛ همچنین سری تایتان برای انجام بازی‌ها نیز تعریف پذیر هستند.

کارت گرافیک GeForce RTX 2080 SUPER در مدل پایه تنها 699 دلار قیمت دارد؛ این در حالی است که کارت گرافیک Titan V با برچسب 3000 دلاری در بازار عرضه می‌شود؛ GeForce RTX 2080 SUPER تا حدودی ضعیفتر از RTX 2080 Ti بوده اما از RTX 2080 و حتی Titan Xp هم سریع‌تر است. در بنچمارک Final Fantasy XV شاهد عملکرد کارت گرافیک RTX 2080 SUPER هستیم که تا 7.5 درصد سریعتر از RTX 2080 فعلی است.

RTX 2080 Ti همچنان موقعیت خود را به عنوان یک پرچمدار بلامنازع حفظ کرده و به گفته انویدیا، سریع‌ترین کارت گرافیک گیمینگ جهان است، این را هم می دانیم که بعید است به این زودی‌ها رقیبی برای این غول گرافیکی پیدا شود. شما با قیمتی نزدیک به برچسب قیمت فعلی RTX 2080 می‌توانید کارت گرافیک RTX 2080 SUPER را با تفاوت عملکردی در رنج 10 درصد خریداری کنید. با این حساب توجیه خرید Titan V هم با ورود RTX 2080 SUPER زیر سؤال می‌رود.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی