شهر سخت افزار/ در ابتدای معرفی بازی Wolfenstein: Youngblood، قرار بر این بود که این عنوان از سری بازی‌های محبوب ولفنشتاین به همراه کتابخانه DXR و پشتیبانی از Raytracing معرفی شود؛ حتی Bethesda، تهیه کننده اصلی بازی، این خبر را در E3 2019 به صورت رسمی تأیید کرده و چندی بعد نیز بنرهای Wolfenstein: Youngblood با پشتیبانی از Raytracing منتشر شد. باید منتظر Wolfenstein: Youngblood با کارت‌های گرافیک انویدیا آشتی می‌کند؟

گیمرها به خوبی می‌دانند که سری بازی‌های «ولفنشتاین» با استفاده از موتور بازی سازی id Tech4 برای سخت افزارهای AMD، خصوصاً کارت‌های گرافیک این شرکت بهینه شده است. حال Wolfenstein: Youngblood هم بر همین اساس طراحی شده بود؛ هر چند که به صورت رسمی اعلام نشد، اما AMD همواره پشتیبان این مجموعه بوده و نام آن را پیش از اجرای بازی می‌دیدیم.

از آنجایی که AMD هنوز از فناوری Raytracing پشتیبانی نمی‌کند، سازندگان بازی‌هایی که تمایل به بهینه سازی بازی خود با پلتفرم‌های این شرکت را داشته‌اند، بر سر دو راهی گیر کرده‌اند. از سویی آنها می‌دانند که برای رقابت با دیگر بازی‌های روز نیازمند به کارگیری Raytracing و هوش مصنوعی در بازی‌های خود هستند؛ از سوی دیگر با روی دادن چنین اتفاقی، فاصله آنها از AMD زیاد شده و بهینه سازی های آنها رسماً باید در مسیر NVIDIA قرار گیرد.

Bethesda از جمله همین شرکت‌ها بود که تعداد آنها چندان هم زیاد نیست؛ این کمپانی در E3 2019 خبر جنجالی انتشار Wolfenstein: Youngblood را در حالی اعلام کرد که می‌دانست این عنوان سود مالی بسیاری را به جیب این شرکت روان خواهد کرد. Bethesda تصمیم خود را گرفته بود؛ این شرکت خواهان بهینه سازی بازی برای کارت‌های گرافیک NVIDIA و فعال سازی Raytracing در بازی خود بود؛ پس این خبر را به صورت رسمی اعلام کرد.

حال آقای Jerk Gustafsson، از توسعه دهندگان ارشد تیم MachineGames اعلام کرده است که در حال حاضر خبری از Raytracing در این بازی نبوده و آنها موفق به پیاده سازی کامل آن بر روی بازی نشده‌اند. اما این پایان کار نبوده و تیم توسعه دهنده MachineGames با همکاری مهندسان NVIDIA مشغول کار بر روی این پروژه هستند. وی در ادامه اضافه می‌کند که به احتمال بسیار زیاد، در زمان عرضه رسمی بازی Wolfenstein: Youngblood خبری از Raytracing نبوده و پس از عرضه، این فناوری توسط پچ های الحاقی، در قالب به‌روزرسانی هایی برای این عنوان منتشر خواهد شد.

بخش توسعه دهنده بازی اطلاعات بیشتری را در این زمینه منتشر نکرده و به جزئیات فنی نیز اشاره‌ای نشده است. Wolfenstein: Youngblood تنها تا چند روز دیگر، و در تاریخ 4 مرداد ماه سال جاری برای سکوهای Xbox One، PS4 و PC منتشر خواهد شد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم