سخت افزار/ KaiOS، سیستم عامل سری جدید گوشی های نوسازی شده نوکیا مدل 8110 است که به تازگی نسخه ای رسمی از WhatsApp در این سیستم عامل ارائه شده است. این برنامه از طریق KaiStore برای دستگاه های KaiOS با 256 مگابایت یا 512 مگابایت RAM قابل دریافت خواهد بود. نسخه KaiOS برنامه واتساپ از هر دو قابلیت تماس و پیام رسانی پشتیبانی خواهد کرد و از تکنولوژی و ارسال پیام End-to-End بهره می برد. در واقع در این نسخه دقیقا قابلیت های موجود در اندروید و iOS در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

واتساپ سعی دارد تا برای تمامی سیستم عامل ها ارائه شود برای مثال در سپتامبر سال گذشته این برنامه به گوشی های JioPhone با سیستم عامل KaiOS آمد و کم کم تمامی گوشی های این سیستم عامل و دیگر سیستم عامل ها را پوشش خواهد داد. البته این اپلیکیشن در ماه آوریل در گوشی های 8110 نیز پشتیبانی و ارائه شد اما فقط در اختیار کاربران هندی قرار گرفت که اکنون برای سراسر جهان عرضه شده است.

در حال حاضر پیامرسان واتساپ در هفت دستگاه مختلف از سیستم عامل KaiOS ارائه شده است که می توان به گوشی های Cat B35، Doro 7060، JioPhone (Reliance Jio)، JioPhone 2 (Reliance Jio)، MTN Smart، Nokia 8110 (HMD Global) و Orange Sanza اشاره کرد. این سری گوشی ها در بازارهای غربی بسیار محبوب هستند و مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. با کمک این گوشی های شما می توانید از دنیای مدرن دور شوید اما همچنان یک پیامرسان آنلاین شما را نجات خواهد داد. این سری گوشی های ذکر شده در عین سادگی با قیمتی مناسب و عمر باتری بالا (عمر باتری تا 25 روز) ارائه خواهند شد و همین موضوع نظر بسیاری به خود جلب کرده است. در نتیجه این تصمیم واتساپ تصمیم بزرگی بوده و عملکرد خوبی را در این گوشی ها به ارمغان خواهد آورد.

از سوی دیگر KaiOS یک سیستم عامل سبک است که در حال حاضر در تعداد کمی از گوشی ها در دسترس قرار دارد این سیستم عامل در واقعی از شاخه ای از فایرفاکس آغاز شده و به اینجا رسیده است. در نهایت این سیستم عامل از زمان سرمایه گذاری توانسه نظر گوگل را جذب نماید تا حدی که گوگل تایپ صوتی توسط Google Assistant را در اوایل سال جاری به این پلتفرم اضافه کرد.

در کانال تلگرامی آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم اخبار فناوری دسته اول و جذاب داریم