ترنجی/ می دانیم که تا کنون همه حسگرهای اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر، چه اپتیکال و چه اولتراسونیک روی پنل های OLED ارایه شده است. این پنل ها عموما گران‌تر هستند و استفاده از فناوری حسگر اثرانگشت را برای موبایل های ارزان‌تر غیرممکن می کند. به نظر می رسد هواوی روی راه حلی کار می کند که می تواند خیلی جذاب باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا حسگر اثرانگشت یکپارچه با پنل LCD هواوی مبتنی بر دوربین مادون قرمز را ببینید.

در پنل‌های OLED برای حسگراثرانگشت یکپارچه با نمایشگر، آن منطقه از نمایشگر ناگهان پرنور می شود تا حسگر تصویر قرار گرفته زیر پنل بتواند از انگشت شما عکس بگیرد و احرازهویت انجام شود. این روش کار حسگراثرانگشت یکپارچه با نمایشگر است که به صورت اپتیکال عمل می کند. حسگر اثرانگشت اولتراسونیک که فناوری گران قیمت تر و ایمن‌تری هم هست با امواج اولتراسونیک انگشت شما تقریبا به صورت ۳ بعدی اسکن می کند.

در این طرح هواوی اما می بینیم که حسگر اثرانگشت یکپارچه با پنل LCD را ارایه می کند که بر مبنای دوربین مادون قرمز یا Infrared Camera عمل می کند. این راه حل اما خیلی کند است. همانطور که در ویدیو دیدید کاملا کند عمل می کند و سرعت حدودی شناسایی حداکثر تا ۳ ثانیه عنوان شده است.

قطعا شاید شما هم دوست داشته باشید از همان حسگر اثرانگشت سنتی خازنی استفاده کنید که سرعت بالاتری دارد اما به هر حال خیلی از کاربران دوست دارند که موبایل آن ها شبیه به پرچمدارها عمل کند، هر چند خوب عمل نکند!

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این نوع حسگر اثرانگشت یکپارچه با نمایشگر هوای می تواند جذاب باشد؟

در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم