انتخاب/ شیائومی طرحی جدید از تلفن همراه خود با دوربین سه گانه منتشر کرده است. این تلفن تاشو قرار است رقیبی جدی برای گوشی های تاشو هواوی و سامسونگ باشد.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شیائومی طرح تلفن تاشو خود را برای اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ارسال کرده است. نقشه های فنی طراحی به نظر آشنا می رسد. اما تفاوت این طرح با دیگر طرح های شیائومی در دوربین سه گانی پشتی است.

شیائومی دو فیلم از این گوشی را نیز منتشر کرده که نشان می دهند چگونه این تلفن تاشو به سه بخش تقسیم می شود؛ بخش چپ و راست در پشت بخش مرکزی قرار دارد. و با انجام این کار، دوربین پشتی پوشانده می شود. به نظر می رسد این گوشی واقعا تاشو است اما شامل روش هایی برای چرخاندن بدنه گوشی نمی شود. افزون بر اینها حدس زده می شود این گوشی دارای دوربین سلفی باشد که هنوز پیدا نشده است.

قرار بود این گوشی در سه ماهه دوم سال جاری رونمایی شود اما این اتفاق رخ نداد. گرچه سامسونگ نیز هنوز گوشی تاشو خود را وارد بازار نکرده است اما سامسونگ و هواوی یک قدم از شیائومی جلوتر هستند چرا که هر دو برند کره ای و چینی مذکور، رونمایی از گوشی های خود را به علت بازبینی نهایی به تعویق انداخته اند.

با همه اینها تا زمانی که گوشی های تاشو رسما وارد بازار نشوند نمی توان درباره کیفیت یا عدم کیفیت این گوشی ها اظهار نظر کرد.
در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم