ترنجی/ سامسونگ در سال‌های نه چندان دور و پس از کنار رفتن امپراطوری نوکیا در بازار موبایل تقریبا در همه بازارها شماره یک فروش موبایل بود. پس از عملکرد درخشان چینی‌ها یک به یک از قلرو این شرکت کم شدند ولی بازارهای پریمیوم‌تر مانند امریکا و اروپا هنوز در چنگ این برند است. آمار عملکرد تجاری شرکت ها در بازار موبایل اروپا برای چارک دوم سال ۲۰۱۹ منتشر شده و به ما می گوید که سامسونگ پیشرو در اروپا و گلکسی ای ۵۰ (Galaxy A50) پرفروشترین موبایل این بازار است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

خانواده گلکسی A 2019 سامسونگ با تغییر راهبرد ویژه ای عرضه شدند و به جای تمرکز بر کیفیت ساخت بالا و شبیه پرچمدار بودن به سمت هویت واقعی‌تر میان رده بودن پیش رفتند. نتیجه این می شود که سه دستگاه از ۵ دستگاه پرفروش بازار اروپا در چارک دوم سال ۲۰۱۹ برای این خانواده است. این نشان از موفقیت این راهبرد دارد.

جایگاه سوم به شیائومی ردمی نوت ۷ می رسد که بدون شک دستگاه بسیار لایقی است و توانسته ذهن کاربران اروپایی را ارضا کند تا به یک برند چینی اعتماد کنند. پنجمین دستگاه به نوعی یک پرچمدار اقتصادی است که شاید در بازار اندروید مشابه با همان میان رده بتوان حسابش کرد. این نشان از راهبرد صحیح اپل در ارایه آیفون Xr ارزان تر در کنار آیفون های هزار دلاری دارد.

به این ترتیب حتی بازار پریمیوم‌پسندی مانند اروپا نیز با ۵ میان رده درصدر فروش، نشان می دهد که این دستگاه ها برای عموم مردم اهمیت بیشتری دارد.

اما برسیم به پرفروش‌ترین برندها در بازار موبایل اروپا که در حدول بالا می توانید مشاهده کنید. در بین تمام ۵ برند اول شاهد افت در تمام آن ها به جز سامسونگ و شیائومی هستیم. این دو برند با قدرت مشغول افزایش سهم خود از بازار هستند و این در نتیجه کاهش سهم هواوی، اپل و نوکیا یا همان HMD Global است.

البته حضور خود نوکیا در رتبه پنجم پرفروش‌ترین برندها در بازار موبایل اروپا قابل توجه است، مقامی که هیچ برند دیگری از جمله ال جی، سونی یا حتی اچ تی سی موفق به کسب آن نشدند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این رفتار بازار موبایل اروپا به ما چه مواردی را نشان می دهد؟
در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم