انتخاب/ پس از تصویب تعرفه های سنگین تجاری ایالات متحده علیه چین، یکی از شرکت هایی که به شدت متضرر شد شرکت اپل بود. بر همین اساس نیز مدیرعامل اپل طی سال 2018 و 2019 حداقل 5 بار تلاش کرد ضمن دیدار با دونالد ترامپ او را متقاعد کند که دست از قوانین سخت خود بردارد.

تیم کوک مدیرعامل اپل روابطی بسیار دوستانه با چین دارد. این روابط بر پایه تولید قطعات اپل در چین شکل گرفته و بسیاری از فعالیت های تجاری اپل در مسیر چین انجام می شود. تیم کوک ، مدیر عامل اپل ، طی یک سال گذشته حداقل 5 بار با دونالد ترامپ ملاقات کرده است ، زیرا رئیس جمهور آمریکا در حال تشدید جنگ تجاری با چین است.

آخرین جلسه بین این دو نفر روز جمعه برگزار شد. ترامپ توییت کرد: ”شام امشب با تیم کوک مدیرعامل اپل باعث شد هزینه های هنگفتی در ایالات متحده آمریکا خرج شود! " . این توییت باعث می شود حدس بزنیم نشانه هایی مبنی بر اینکه گفتگوی آزاد کوک با ترامپ به نفع اپل بوده است، وجود دارد و احتمالا این شرکت از تعرفه های تجاری سنگین معاف می شود.

این پنجمین باری است که می دانیم این دونفر از آگوست سال گذشته با هم جلسه برگزار کرده اند و این جلسات همزمان شده است با تشدید تنش های تجاری بین ایالات متحده و چین. این خبر خوبی برای اپل نیست. شرکتی که که برای ساخت پردرآمدترین محصولات خود از جمله آیفون و آیپد به قطعات ساخت چین متکی است.

اکنون نشانه هایی وجود دارد که گفتگوی آزاد کوک با ترامپ به نفع اپل تمام شده است. اخیرا نیز اپل اقدام به انتشار بیانیه مطبوعاتی کرد و نوشت که به خاطر سهم خود در اقتصاد ایالات متحده به خود افتخار می کند. اپل اعلام کرد که سال گذشته 60 میلیارد دلار برای تأمین کنندگان آمریکا هزینه کرده است و از 450،000 شغل حمایت می کند.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم