ترنجی/ اوپو به تازگی با انتشار یک توییت اعلام کرده است که رونمایی از نسل دوم گوشی‌های با قدرت زوم بالای خود را با نام اوپو رینو ۲ (Oppo Reno 2) در تاریخ ۲ شهریور انجام خواهد داد. در ادامه با ما همراه باشید.

رونمایی از Oppo Reno 10x Zoom Edition با داشتن قابلیت زوم ۱۰ برابری پیشرفت بزرگی را در بخش دوربین گوشی‌های هوشمند رقم زد، با این حال به نظر می‌رسد اوپو قصد دارد در این مسیر به پیشروی خود ادامه دهد. خبرها حاکی از آن هستند که اوپو قصد دارد تا دو هفته آینده از نسل دوم این سری با نام Oppo Reno 2 رونمایی کند.

اوپو امروز این موضوع را با انتشار یک توییت تایید کرد. در این توییت به این موضوع نیز اشاره شد که دوربین این گوشی هوشمند چهارگانه بوده و از زوم 20 برابری پشتیبانی می‌کند. هم‌چنین در تصویر موجود در این توییت می‌توانیم دوربین سلفی پاپ آپ موسوم به Sharkfin را مشاهده کنیم.

مشخص نیست که زوم 20 برابری گوشی Oppo Reno 2 از کدام نوع دیجیتالی، هیبریدی و یا پریسکوپی خواهد بود. درگوشی Oppo Reno 10x Zoom Edition می‌توانستیم زوم پریسکوپ 6 برابری، زوم هیبریدی 10 برابری و زوم دیجیتالی 60 برابری را مشاهده کنیم. بنابراین بزرگنمایی 20 برابری نمی‌تواند مربوط به زوم دیجیتالی باشد، زیرا در نسخه قبلی رقم بالاتری ارایه شده است.

اگر عدد 20X مربوط به زوم هیبریدی باشد، این غول چینی چالش‌های سختی را در پیش رو خواهد داشت. برای ایجاد سطح بالای بزرگنمایی هیبریدی علاوه بر قدرت بالای زوم اپتیکال، پردازش‌ تصویر قدرتمند نیز مورد نیاز است. بنابراین ارتقای سنسور پریسکوپی نباید باعث تعجب کاربران شود.

اطلاعات زیادی از دوربین چهارگانه مورد استفاده در اوپو Reno 2 وجود ندارد. با این حال امیدواریم هم‌چون نمونه به کار رفته در Oppo Reno 10x Zoom Edition دو سنسور اصلی و زاویه باز را شاهد باشیم. استفاده از سنسور دوربین با لنز ماکرو و سنجش عمق، به یک ترکیب استاندارد در دوربین‌های چهارتایی تبدیل شده است. از این رو این دو نوع سنسور نیز می‌توانند در اوپو رنو 2 استفاده شود.

مطابق توییت منتشر شده این گوشی هوشمند در ابتدا برای بازار هند عرضه می‌شود. امیدواریم اوپو این نسخه را هم‌چون نسل اول در بازارهای گسترده‌تری عرضه نماید.

منتظر اوپو رینو ۲ با زوم ۲۰ برابر هستید؟
در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم