باشگاه خبرنگاران/ بر اساس اطلاعات تازه منتشر شده پیمانکاران مایکروسافت در ازای دریافت هزینه بسیار کم علاوه بر گوش دادن به پیام‌های صوتی کاربران در ارتباط‌های روزمره خود با یکدیگر از طریق Skype و کورتانا، از صحبت‌های کاربران را برای آموزش و ارتقا سطح عملکرد دستیار صوتی مایکروسافت استفاده می‌کنند.

اسناد جدید نشان می‌دهد پیمانکاران انسانی شرکت مایکروسافت در ازای دریافت تنها ۱۲ تا ۱۴ دلار در هر سال، تبادل هزاران پیام صوتی بین کاربران مختلف را گوش داده و کامنت‌های مربوط به آن‌ها را می‌خوانند. این پیام‌ها شامل موضوعات مختلفی نظیر ارتباطات روزمره کاربران با یکدیگر، اتومبیل، فناوری‌های جدید و ده‌ها موضوع دیگر است.

هر کدام از پیمانکاران حدود ۲۰۰ ساعت پیام‌های صوتی را رونویس کرده و پس از بررسی آن‌ها را در دسته‌های 3 دقیقه‌ای طبقه‌بندی می‌کنند. در نهایت از این حجم گسترده اطلاعات جمع‌آوری شده برای آموزش هرچه بهتر دستیار صوتی مایکروسافت استفاده می‌شود. با این روش پیمانکاران مایکروسافت به خوبی علایق و گرایشات کاربران را در سطح کلان درک کرده و خدماتی بهتر را به آن‌ها ارائه می‌دهند.

مایکروسافت در کنار استفاده از پیمانکاران انسانی برای آموزش کورتانا از فناوری هوش مصنوعی نیز در ارتقاء سطح عملکرد این دستیار صوتی استفاده می‌کند. در واقع پس از انتشار خبرهای استفاده مایکروسافت از پیمانکاران ارزان قیمت، این شرکت مورد انتقادات شدیدی از سوی فعالان حقوق شهروندی قرار گرفت.

به وجود آوردن شرایط سخت و درآمد پایین در کنار نقض حریم خصوصی کاربران دو اتهام بزرگی است که مایکروسافت با آن مواجه شده و بدون شک در صورت ادامه این روند به اعتبار و محبوبیت این شرکت لطمه وارد می‌کند.
در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم