گجت نیوز/ گمانه‌زنی‌ها به عرضه‌‌‌ی گوشی می میکس 4 شیائومی (Mi MIX 4) در ماه آتی اشاره دارند؛ دستگاهی که می‌تواند سنسور دوربین 108 مگاپیکسلی را وارد بازار موبایل بکند.

اخیرا «ونگ تِنگ» مدیر تولیدات شیائومی، گفته بود که ردمی (برند زیرمجموعه شیائومی) به عنوان اولین سازنده‌ی موبایل از یک سنسور 64 مگاپیکسلی در محصولات خود استفاده می‌کند. اما ظاهرا کمپانی چینی می‌خواهد نخستین وارد کننده‌ی سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ به بازار موبایل نیز لقب بگیرد. البته برای تصاحب این لقب، باید پرچمدار تازه‌ای آماده‌ی رونمایی باشد که احتمالا گوشی می میکس 4 شیائومی خواهد بود.

احتمال وجود سنسور 108MP در گوشی می میکس 4 شیائومی
این کمپانی، محصول رده بالای دیگری را به نام Mi 9S هم در دست تولید دارد؛ ولی این گوشی هوشمند فقط نسخه 5G شیائومی می 9 است و بعید به نظر می‌رسد تغییر عمده‌ی دیگری داشته باشد.

همچنین به طور سنتی، شیائومی بهترین سخت افزار و ممتازترین ابداعات را در پرچمداران سری Mix پیاده‌سازی کرده است. از همین رو، وجود تراشه اسنپدراگون 855 پلاس هم در می میکس 4 دور از ذهن نیست. حتی شایعات از تجهیز آن به یک دوربین سلفی روی نمایشگر و فست شارژ 100 وات حکایت دارند.

اما در بین ماه‌های آگوست تا سپتامبر، گوشی های رده بالای دیگری نیز وارد بازار خواهند شد که می‌توانیم از ویوو نکس 3 و ویوو آی کو پرو 5G نام ببریم. بنابراین شیائومی برای خالی نگذاشتن میدان رقابت، نباید در عرضه‌ی عضو جدید سری Mi MIX تعلل به خرج دهد. با این حال، هنوز اطلاعات رسمی چندانی از شیائومی می میکس ۴ موجود نیست و فعلا باید به همین شایعات و گمانه‌زنی‌ها بسنده کنیم.

در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم