انتخاب/ شهر نیویورک یکی از نخستین شهرهای جهان بود که تصمیم گرفت از تکنولوژی برای توسعه فعالیت های حوزه املاک استفاده کند. این تکنولوژی ها از طبقه بندی اطلاعات تا دسته بندی جدیدترین داده ها گسترده اند.

نیویورک در حوزه املاک و مستغلات برنامه ریزی جدید و خیره کننده ای دارد. این برنامه ریزی شامل دسته بندی همه املاک در فایل های الکترونیک، ایجاد فایل های ویژه برای خانه های فوق پیشرفته و سرمایه گزاری در حوزه خانه های هوشمند است.

اخیرا یک سیستم املاک تمام هوشمند در نیویورک ایجاد شد که می تواند به عنوان رهبر توسعه املاک در سراسر جهان در نظر گرفته شود. این سیستم با کمک از تکنولوژی های هوشمند دستیار صوتی گوگل و دستیار آمازون می تواند شرایط بازدید مجازی ویژه ای برای کاربران حضوری یا غیرحضوری ایجاد کند که خانه های دلخواه خود را سریعتر انتخاب کنند.

در این سیستم املاک نقشه گوگل نقشی کلیدی ایفا می کند اما جالب است بدانید این مرکز املاک برای موفقیت خود با برنامه نویسان و سرمایه گذاران برتر حوزه فناوری همکاری کرده است. همانطور که نیک رومیتو ، مدیر ارشد اجرایی این پروژه می گوید سیستم هوشمند یافتن خانه در نیویورک به چیزی فراتر از اپلیکیشنی ساده تبدیل خواهد شد.

جالب است بدانید این پروژه که با نام "متا پروپ" شناخته می شود دارای 12 آزمایشگاه ویژه برای توسعه فناوری های فعلی املاک و مستغلات است. نمایشگاه این پروژه حدود 3 ماه اجرایی شده است و بیش از 9/6 میلیارد دلار طی سال گذشته در فناوری املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده است.

در کانال آی‌تی یا همان ← ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم