انتخاب/ شرکت اپل تصمیم دارد تا پایان سال در مورد استفاده از پنل های BOE OLED برای آیفون های 2020 تصمیم بگیرد. اگر این تصمیم مثبت باشد بنابراین شاهد همکاری اپل با چین علی رغم تحریم های تجاری خواهیم بود.

طبق گزارشهای جدید، اپل اکنون در مراحل نهایی صدور گواهینامه صفحه های OLED از BOE برای استفاده در آیفون های آینده خود است.

بر اساس این گزارش ها ظاهر این نمایشگرهای قابل انعطاف تحت آزمایش های تهاجمی قرار گرفته اند و این خبر، این احتمال را ایجاد می کند که اپل می تواند برای اولین بار چنین پنل هایی را از چین تامین کند. گفته می شود که این شرکت تصمیم دارد تا پایان امسال تصمیم بگیرد که آیا BOE را به عنوان تأمین کننده پنل های OLED برای آیفون های 2020 انتخاب کند یا خیر. به نظر می رسد هدف اصلی پشت این تصمیم کاهش وابستگی به سامسونگ است. بر اساس تخمین های اولیه استفاده از صفحه های BOE می توانند تا 20٪ ارزانتر از سامسونگ باشد.

مدتها است که شایعه شده که به محض ورود صفحه های OLED برای آیفون ها، زنجیره تأمین متنوع می شود. در حال حاضر سامسونگ تامین کننده اصلی است. اما ظاهرا آیفون بدش نمی آید قدرت سامسونگ را کمی کاهش داده و یک جایگزین برای این شرکت پیدا کند که البته کمی به صرفه تر باشد.

از این رو از سال گذشته شایعات زیادی درمورد اپل منتشر شده که در حال مذاکره با BOE به منظور همکاری با این شرکت چینی برای تامین پنل گوشی های هوشمند است. در ماه مارس امسال شرکت BOE اعلام کرد آماده همکاری گسترده با اپل است. اکنون باید دید تصمیم نهایی اپل در این خصوص چه خواهد بود.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم