ترنجی/ هفت ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم توسعه رابط کاربری MIUI 11 شیائومی آغاز شده است. کمی پس از آن نیز خواندیم که رابط کاربری MIUI 11 با تغییرات ظاهری قابل توجه ارایه می شود. امروز اما می بینیم که رابط کاربری MIUI 11 شیائومی در راه است. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

مدتی است شیائومی بر روی پوسته ی MIUI 11 شیائومی کار می کند و گویا دیگر قصد دارد به صورت رسمی آن را معرفی کند. مدیر تولید شیائومی و مسئول MIUI اشاره کردند که پوسته ی شخصی سازی شده این برند برای اندروید به زودی و احتمالا در سپتامبر عرضه می شود.

شیائومی از این رابط کاربری به عنوان سیستم عامل کمیاب یاد می کند. از آنجایی که به خاطر وجود تبلیغات زیاد انتقادات زیادی به این رابط کاربری شده بود، احتمالاً شیائومی نحوه ی ارائه ی تبلیغات را بهبود بخشیده است و همین امر گام بزرگی برای یک رابط کاربری است.

علاوه بر این، شیائومی سوئیچی طراحی کرده که به راحتی جلوی تبلیغات را می گیرد. MIUI 11 شیائومی از ورژن های قبلی سبک تر و سریع تر می باشد. این رابط کاربری دارای کشوی برنامه هاست که در POCO قرار داشت و بر اساس اندروید ۱۰ طراحی شده است. این سیستم عامل آیکون های جدیدی را در دل خود جای داده است. شیائومی گزینه های ذخیره ی باتری را نیز به این پوسته اضافه کرده است؛ می توان همه ی قابلیت های گوشی را به غیر از تماس و پیامک خاموش کرد. در این وضعیت رابط کاربری برای ذخیره ی باتری تک رنگ می شود.

با رابط کاربری MIUI 11 تعداد برنامه هایی که از Dark Mode پشتیبانی می کنند، بیشتر می شود. جدا از این ها، این سیستم عامل دارای قابلیت های اندروید ۱۰ مثل اعلانات قابل تنظیم، میانبرهای به اشتراک گذاری، مجوزهای بهبود یافته، شکلک های جدید و غیره می باشد. MIUI 11 جدید، قابلیتی دارد که از طریق آن اسکرین شات های گرفته شده پس از به اشتراک گذاری حذف می شوند. هنوز تاریخ انتشار این رابط کاربری مشخص نشده است.

شما موبایل شیائومی دارید؟ از رابط کاربری MIUI راضی هستید؟
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم