شهر سخت افزار/ امکان اجرای بازی‌های اختصاصی کنسول‌ها در کامپیوترهای شخصی، همواره مد نظر گیمرها بوده است. متأسفانه برخی از بازی‌های اختصاصی کنسول‌ها، برای جذب گیمرها به سمت این پلتفرم، فاقد نسخه‌های PC هستند. حالا سونی تصمیم گرفته است تا با اتخاذ یک راه حل جدید، امکان اجرای بازی‌های پلی استیشن بر روی کامپیوتر را ارائه دهد.

برخی از راه‌های غیر رسمی از جمله مجازی سازها، امکان اجرای بازی‌های کنسول‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی را فراهم می‌کنند که البته مشکلات و نقص‌های بسیاری را به همراه دارند. حالا باخبر شده‌ایم که Sony Interactive Entertainment (SIE) در حال کار بر روی یک طرح به منظور پیاده سازی بازی‌های «پلی استیشن» بر روی کامپیوترهای شخصی است. این اقدام در راستای افزایش محبوبت بازی‌های این پلتفرم مانند Fortnite و Minecraft صورت می‌گیرد.

سونی در نظر دارد تا کار را با عناوین اول شخص و احتمالاً شوتر و جنگی آغاز کند. حالا باید بدانیم که چرا سونی تصمیم به ارائه عناوین اختصاصی برای کامپیوترهای شخصی گرفته است؟ این احتمال وجود دارد که سونی در رقابت با مایکروسافت دست به چنین اقدامی زده است؛ مایکروسافت به تازگی امکان اجرای برخی بازی‌های اختصاصی خود، در سرویس‌هایی مانند GamePass را برای گیمرها فراهم کرده است.

از آنجایی که هر دو کمپانی در حال کار بر روی کنسول‌های بازی نسل بعد برای عرضه در سال 2020 هستند، پس بعید است که این پروژه SIE برای پلی استیشن 4 برنامه ریزی شده باشد. با این وجود برخی منابع معتقد هستند که این پروژه برای بازی‌های PS4 و PS5 اجرا شده و احتمالاً تا پایان سال 2019 معرفی خواهد شد. رقابت بین کنسول‌های بازی در اوایل سال 2020 وارد دور تازه‌ای خواهد شد.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم