شهر سخت افزار/ حال که نام نسخه بعدی اندروید را می‌دانیم، سوال بعدی این است که چه زمانی بروزرسانی اندروید 10 برای دستگاه اندرویدی ما عرضه خواهد شد؟ از آنجایی که HMD Global به طور رسمی پاسخ این سوال را منتشر کرده؛ می‌توان این پاسخ این سوال را به صاحبان گوشی‌های اندرویدی نوکیا داد.

سازندگان گوشی‌های هوشمند بارها و بارها حین بروزرسانی دستگاه‌های خود، با تاخیر محسوس و قابل توجه به هنگام انتشار بروزرسانی‌ها خشم کاربران را برانگیخته‌اند. با این حال، نوکیا ظاهراً نظم بیشتری را در این زمینه در دستور کار خود قرار داده و با اعتماد به نفس بیشتر، برنامه بلند مدت خود برای بروزرسانی گوشی‌های خود به اندروید 10 را منتشر کرده است.

حین زمستان سال جاری میلادی (حوالی دی‌ماه)، نوکیا قصد دارد بروزرسانی اندروید 10 را برای نخستین گروه از گوشی‌های هوشمند خود شامل نوکیا 7.1، نوکیا 8.1 و نوکیا 9 PureView منتشر کند. پس از آن با گذشت مدتی کوتاه، بروزرسانی اندروید 10 برای گروه بعدی گوشی های این شرکت شامل نوکیا 6.1، نوکیا 6.1 پلاس و نوکیا 7 پلاس در اوایل سال میلادی 2020 منتشر خواهد شد.

اندکی بعد در سه ماهه ماهه نخست سال میلادی 2020، شاهد انتشار بروزرسانی اندروید 10 برای گروه بعدی گوشی‌های هوشمند اندرویدی نوکیا شامل نوکیا 2.2، نوکیا 3.1 پلاس، نوکیا 3.2 و نوکیا 4.2 خواهیم بود. چند هفته بعد و بازهم در بازه سه ماهه نخست سال میلادی 2020، این بروزرسانی برای نوکیا 1 پلاس، نوکیا 5.1 پلاس و نوکیا 8 Sirocco نیز منتشر خواهد شد.

خوشبختانه این روال در سه ماهه دوم سال میلادی 2020 نیز ادامه خواهد یافت و شاهد انتشار بروزرسانی اندروید برای چهار گوشی نوکیا 2.1، نوکیا 3.1 نوکیا 5.1 و نوکیا 1 خواهیم بود.


تصویر برنامه منتشر شده توسط نوکیا برای بروزرسانی گوشی‌های این شرکت

تا به این لحظه، نوکیا در زمینه بروزرسانی گوشی‌های هوشمند خود عملکرد خوبی را نشان داده است. نوکیا حتی چندی پیش وعده انتشار بروزرسانی اندروید 9 را برای نوکیا 6 (2017) داد. این گوشی مجهز به پردازنده اسنپ‌دراگون 430 و 3 گیگابایت حافظه رم است.

از جمله تغییرات اندروید 10 می‌توان به مواردی نظیر ژست‌های حرکتی جدید برای جابه‌جایی میان بخش‌های مختلف سیستم‌عامل، اضافه شدن حالت شب فراگیرتر، اضافه شدن حالت تمرکز بیشتر به بخش Digital Wellbeing، امکان بی‌صدا کردن نوتیفیکیشن نرم‌افزارهای مزاحم، کپشن‌های زنده، بهبود سیستم مدیریت اعلان‌ها و... اشاره کرد.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

بلد
بلد آگهی