گجت نیوز/ اپل همزمان با رونمایی، وضعیت دوام باتری آیفون 11 (iPhone 11) و دو مدل پرو را نیز تشریح کرد. طبق اطلاعات ارائه شده، آیفون ۱۱ پرو مکس بیشترین شارژدهی را دارد.

سال گذشته، بیشترین عمر باتری را مدل ارزان‌قیمت آیفون ایکس آر داشت. مدل‌های 2019 آیفون همگی باتری ارتقا یافته‌ای دارند؛ اما بیشترین جهش را در باتری آیفون 11 پرو مکس شاهد هستیم. در اینجا اطلاعاتی را به طور خلاصه ارائه می‌کنیم:

شارژ آیفون ۱۱ پرو مکس تا پنج ساعت بیشتر از آیفون ایکس اس مکس دوام خواهد داشت.
شارژ آیفون ۱۱ پرو تا چهار ساعت بیشتر از آیفون ایکس اس دوام خواهد داشت.
شارژ باتری آیفون ۱۱ تا یک ساعت بیشتر از آیفون ایکس آر دوام خواهد داشت.


اپل همچنین با مدل‌های جدید آیفون، شیوه‌ی محاسبه‌ عمر باتری را تغییر داده و دیگر زمان مکالمه و وبگردی را لحاظ نمی‌کند. این ظاهرا ناشی از تغییر در نحوه‌‌ی کاربری گوشی های هوشمند است که پخش ویدیو، بیشترین مصرف شارژ را دارد. البته همچنان می‌توانیم عمر باتری آیفون 11 و مدل‌های پرو را با آیفون های قبلی مقایسه کنیم. همان‌طور که در جدول زیر پیداست، اختلاف فاحشی بین آیفون 11 پرو مکس با آیفون ایکس، 8 و 7 وجود دارد.ناگفته نماند که سرانجام اپل، یک فست شارژر را در جعبه‌ی مدل‌های پرو قرار داده است. این شارژر 18 واتی باید باتری آیفون 11 پرو و مدل مکس را در عرض نیم ساعت، تا 50 درصد شارژ کند. در سوی مقابل، آیفون 11 از چنین آپشنی بی‌بهره است و کاربران باید با یک شارژر بسیار کند 5 واتی بسازند. هر سه مدل آیفون 2019 از شارژ وایرلس هم پشتیبانی می‌کنند.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم