دیجی کالا/ چند ساعت از روز خود را به طور میانگین در اینستاگرام مشغول تماشای فیلم‌ها و عکس‌های دیگران هستید؟ تا به حال به این فکر کردید که ممکن است دچار اعتیاد به اینستاگرام شده باشید؟ اگر جزو کسانی باشید که باید هر روز زمان زیادی را در اینترنت بگذرانند، این ویدیو به شما کمک می‌کند تا زمان خود را بهتر مدیریت کنید و تجربه بهتری در استفاده از اینستاگرام داشته باشید.

در این قسمت از برای مدیریت بهتر زمان در طول روز و ترک عادت چرخیدن در اینستاگرام، ۶ راه حل در اختیار شما قرار می‌دهیم. این ترفندها برای کسانی هستند که احساس می‌کنند وقتشان را بیش از حد در اینستاگرام صرف می‌کنند و به نوعی دچار اعتیاد به اینستاگرام شده‌اند.

۱- تنظیمات اعلان گوشی خود را تغییر دهید و هرگونه اعلان یا نوتیفیکیشن از اینستاگرام را غیر فعال کنید.
۲- میتوانید زمانی که آنلاین میگذرانید رو با استفاده از برنامه‌هایی مثل Quality Time اندازه‌گیری کنید و یک سقف ایده‌ئال برای زمانی که آنلاین میگذرانید مشخص کنید. تلاش کنید به زمانی که تعیین کردید وفادار بمانید.
۳- اپلیکیشن اینستاگرام را از گوشی خود پاک کنید. نگران نباشید چون اکانت شما پاک نمی‌شود و مجددا می‌توانید آن را دانلود و استفاده کنید.
۴- صفحه‌های اضافی و اشخاصی که به طور مکرر پست می‌گذارند را آنفالو کنید!
۵- از پست کردن عکس و فیلم در مورد زندگی روزمره خودتان، مثل غذا خوردن در رستوران، قدم زدن در خیابان و سر زدن به کافه‌ها در اینستاگرام اجتناب کنید.
۶- و آخرین راه این است که اکانت خود را موقتا غیرفعال کنید. اینستاگرام این امکان را به شما می‌دهد که اکانت خود را به به طور موقت یا دائمی غیر فعال کنید.

در کنار انجام این کارها یک لیست از تمام کارهایی که می‌توانید به جای چرخیدن در اینستاگرام و تماشای عکس‌ها فیلم‌های دیگران انجام دهید، تهیه کنید. با انجام‌ کارهایی که برای‌تان لذت‌ بخشند می‌توانید تمرکزتان را از اینستاگرام بردارید و راحت‌تر به نبود آن عادت کنید.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم