گجت نیوز/ نمایشگر سینمایی Crystal سونی با پشتیبانی از وضوح 16K و قیمتی تا 5 میلیون دلار معرفی شد! این نمایشگر که از فناوری Crystal LED بهره می‌برد٬ مناسب محیط‌های سینمایی است.

سونی به تازگی از نمایشگر Crystal LED برای محیط‌های سینمایی پرده برداری کرده بود و حالا زمان عرضه‌ی آن به بازار اعلام شده است. این نمایشگر با اندازه‌های مختلفی تا حداکثر عرض 63 فیت (19 متر) و وضح 16K عرضه می‌شود٬ اما اگر میلیونر نیستید٬ قطعا نمی‌توانید صاحب یکی از آن‌ها باشید.

درست همانند نمایشگر Cinema LED سامسونگ٬ نمایشگر سینمایی Crystal سونی نیزاز ماژول‌های میکرو ال ای دی استفاده می‌کند که هر 16×18 اینچ آن دارای وضوح 360×360 پیکسل و سه ال ای دی کوچک است. آنطور که سونی توضیح می‌دهد٬ این فناوری همانند OLED کار می‌کند٬ اما بسیار شفاف‌تر است٬ اجازه‌ی نرخ روشنایی 1000 نیت٬ 10 بیت با مقیاس خاکستری٬ تولید رنگ بسیار دقیق (140 درصد از sRGB) و تماشای ویدیوهای سه بعدی را می‌دهد.

با کنار هم قرار گرفتن ماژول‌ها٬ شما می‌توانید نمایشگری با ابعاد و وضوح مختلف را بسازید. سونی به هر طریقی که بخواهید آن را ارائه می‌کند٬ اما برخی از پیکربندی‌های آن شامل وضوح فول اچ دی با 18 ماژول 2.4 در 1.2 متری٬ وضوح 4K با 72 ماژول 4.8 متری٬ وضوح 8K با 288 ماژول 9.8 در 5.4 متری و وضوح 16K با 576 ماژول 19 در 5.4 متری می‌شود.

رده قیمتی نمایشگر سینمایی Crystal سونی
کنار هم چیدن آن‌ها مانند لِگو است و هر بلوک 10 هزار دلار قیمت خواهد داشت! این بدان معناست که خرید ماژول‌هایی که یک نمایشگر 4K را تشکیل می‌دهند٬ 720 هزار دلار برای شما آب می‌خورد٬ در حالی که قیمت قطعه‌ی 16K آن 5.8 میلیون دلار هزینه به همراه خواهد داشت! غول ژاپنی زمان عرضه‌ی این نمایشگر کریستالی را اعلام نکرده است٬ اما ظاهرا در نمایشگاه CEDIA کلرادو از آن پرده برداری خواهد کرد.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم