شهر سخت افزار/ معمولاً افراد زیادی هستند که بنا بر دلایلی که می‌تواند بسیار گسترده از نصب آنتی ویروس روی سیستم خود امتناع می‌کنند. اما سوال مهم این است که این افراد برای حفظ امنیت سیستم خود در هنگام مرور اینترنت چه کار کنند؟

هر چقدر هم که شما کاربر حرفه‌ای و آگاهی باشید و بدانید که چه اموری می‌تواند امنیت سیستم‌تان را به خطر بیندازد باز هم ممکن است راه‌هایی برای ورود ویروس‌ها و یا دیگر موارد بر هم زننده امنیت به دستگاه‌تان وجود داشته باشد.

در این حالت اگر همچنان به عدم نصب آنتی ویروس روی سیستم خود اصرار دارید برای شما دوستان یک پیشنهاد بسیار خوب داریم.

بنابر بسیاری از آمارهای امنیتی، یکی از عمده‌ترین راه‌های ورود ویروس‌ها به سیستم‌عامل، اینترنت و مرورگرها هستند. در واقع به جز روش‌های فیزیکی، درگاه اصلی ورود ویروس‌ها، تروجان‌ها، باج‌افزارها و بسیاری موارد مخرب دیگر، مراجعه به یک وبسایت، ایمیل و یا دانلود یک فایل مخرب از اینترنت است. در این حالت اگر ما در درگاه ورودی یک آنتی ویروس خوب و مفید داشته باشیم شاید بتوان تا حد بسیار زیادی خطرات را کاهش داد.

در این حالت می‌توان به جای اینکه یک آنتی ویروس بزرگ و همه جانبه در سیستم خود داشته باشیم، تنها برای مرورگر خودمان آنتی ویروس در نظر بگیریم و ساده‌ترین راه برای رسیدن به این هدف استفاده از افزونه‌های امنیتی است.

شرکت Malwarebytes که یکی از معروف‌ترین توسعه‌دهندگان سیستم‌های امنیتی در دنیاست به تازگی افزونه امنیتی را برای هر دو مرورگر پرطرفدار دنیای وب یعنی کروم و فایرفاکس طراحی نموده است که می‌تواند ما را به همان هدف بیان شده‌مان در بالا برساند.

این افزونه توانایی مسدود سازی پاپ‌آپ‌ها، جلوگیری از های‌جک بروزر و همچنین مسدودسازی محتوای نامشخص، ردیابی‌های اینترنتی و البته ضبط اطلاعات در هنگام مرور وب (Scamming) و بسیاری موارد دیگر را دارد.

یکی از نکات بسیار مفیدی که با این افزونه می‌توان به آن رسید این است که توانایی حذف تبلیغات از هر نوع در هر صفحه وب وجود دارد و به این ترتیب سرعت بارگذاری و نمایش صفحات وب نیز به طرز بسیار محسوسی بیشتر خواهد شد.

یکی از مزایای دیگر Browser Guard این است که برای عملکرد خود نیاز به استفاده گسترده از منابع سیستمی ندارد و شاید بهترین انتخاب برای سیستم‌های قدیمی و یا با سخت‌افزار نه چندان قدرتمند باشد. همچنین با استفاده از ساختار بررسی آماری این افزونه امکان مسدودسازی بلادرنگ وبسایت‌های آلوده نیز وجود خواهد داشت و پیش از برخورد با یک تهدید، از آن دوری نمود.

جهت دانلود این افزونه کاربری برای مرورگر فایر فاکس از این لینک و برای مرورگر کروم نیز از این لینک می‌توانید استفاده کنید.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم