سخت افزار/ اینتل این هفته اعلام کرد که تشخیص چهره NEC ابزاری به نام NeoFace را در المپیک تابستانی 2020 توکیو به کار خواهد برد. این شرکت اعلام کرده که از یک پردازنده Core i5 (نسل آن ذکر نشده است) برای اسکن چهره‌های 300.000 نفر در ورزشگاه پس از شروع بازی‌های المپیک ژوئیه سال 2020 استفاده خواهد کرد.

ادعای اینتل چنین است: NeoFace برای شناسایی بیش از 300.000 نفر در این بازی‌ها، از جمله چهره ورزشکاران، داوطلبان، رسانه‌ها و سایر کارمندان برای ورود به اماکن و اقامتگاه‌ها استفاده می‌شود. هدف آن جلوگیری از خطرات مربوط به کلاهبرداری در تعیین هویت افراد و در عین حال کاهش زمان انتظار طولانی برای بررسی هویت می‌باشد.
گفتن این مورد هنوز زود است؛ اما، این تکنولوژی می‌تواند یکی از موارد کمتر بحث‌برانگیز تشخیص چهره در اماکن عمومی باشد. افرادی که اسامی‌شان در فهرست اینتل ذکر شده است، در حال حاضر برای به دست آوردن نشان‌های هویتی باید از آن‌ها عکس گرفته شود. استفاده از تشخیص چهره برای شناسایی افراد به جای بررسی دستی آن نشان‌ها، عمدتا مسئله راحتی است.
کاربردهای دیگر تشخیص چهره می‌تواند حرکتی تهاجمی (یا حداقل غیرعادی) تلقی شود. شرکت‌ها نوعی از تابلوهای تبلیغاتی را معرفی کرده‌اند که ظاهر خود را بر اساس نوع مشاهده افراد مخاطب، سفارشی می‌کنند. فعالان این زمینه، با استفاده دولت آمریکا از فناوری تشخیص چهره مخالفت کرده‌اند. این بدان معنا نیست که NeoFace را نمی‌توان زیر سؤال برد.
اینتل در اعلامیه خود اظهار نکرد که چگونه قصد دارد داده‌های پردازش شده توسط این ابزار را تامین کند. همچنین اطلاعی از اینکه با پایان یافتن بازی‌های المپیک تابستانی 2020 چه اتفاقی برای داده‌ها می‌افتد یا برای چه کسانی در دسترس خواهد بود، نداد. با این حال، ما با اینتل در این باره صحبت کردیم و شرکت توضیح داد که در زمان فعال بودن NeoFace با استفاده از فناوری Core i5 خود، اینتل هیچ نقشی در عملکرد ابزار تشخیص چهره نخواهد داشت. سخنگوی شرکت به ما این چنین گفت:

اینتل به هیچ یک از داده‌های سیستم دسترسی نخواهد داشت. او ما را برای یافتن جواب به NEC (شرکت چند ملیتی فناوری اطلاعات) هدایت کرد. در صورت دریافت پاسخی از NEC، ما این خبر را به روز خواهیم کرد.

در پاسخ به سوالات ما، اینتل همچنین گزارشی در مورد هوش مصنوعی (AI) ارائه داد:

ما در اینتل معتقدیم که سیستم‌های هوش مصنوعی باید به وضوح ارائه شوند و فرصتی برای رضایت واقعی و آگاهانه برای جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات شخصی فراهم کنند. شرکت همچنان به سیاست‌ها و توافق‌های حریم خصوصی ما در مجموعه از قبیل جمع‌آوری، استفاده، ذخیره‌سازی و انتقال داده‌های شخصی از طریق سیستم‌های هوش مصنوعی وفادار خواهد بود.

سهم اینتل در المپیک تابستانی 2020 محدود به NeoFace نخواهد بود. این شرکت همچنین از Intel True VR برای ارائه نسخه‌های همه جانبه از چندین رویداد استفاده خواهد نمود. به طوری که هوش مصنوعی آن، "ضربان" رسمی بازی‌ها را تشکیل داده و سخت‌افزار آن، تجهیزات شبکه‌های سیسکو را در این نمایشگاه قدرت خواهد بخشید.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی