زومیت/ هواوی در پی تحریم‌های اخیر ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرده است که قصد دارد به‌زودی لپ‌تاپ‌های سری میت‌بوک را با سیستم عامل لینوکس به‌فروش برساند.

چالش‌های هواوی و دولت آمریکا ظاهرا به‌ این‌ زودی‌ها پایان نمی‌یابد. چینی‌ها به‌دلیل تحریم‌های اخیر تصمیم گرفته‌اند، لپ‌تاپ‌های میت‌بوک ۱۳، میت‌بوک ایکس پرو و میت‌بوک ۱۴ را با لینوکس در فروشگاه آنلاین وی‌مال (Vmall) که مخصوص محصولات هواوی و آنر است، عرضه کنند. ظاهرا هواوی، دیپین (Deepin) را به‌عنوان سیستم‌عامل برای لپ‌تاپ‌هایش انتخاب کرده است.

اتخاذ این تصمیم از سوی هواوی، باعث می‌شود کاربران چینی این شرکت انتخاب‌های بیشتری پیش‌روی خود داشته باشند. هم‌اکنون کاربران چینی می‌توانند از طریق Vmall، سه لپ‌تاپ جدید میت‌بوک ۱۳، میت‌بوک ایکس پرو و میت‌بوک ۱۴ را با لینوکس تهیه کنند. همان‌طور که گفتیم، هر سه‌ی این دستگاه‌ها به دیپین مجهز شده‌اند؛ دیپین توسط Wuhan Deepin Technology Co. Ltd توسعه داده شده است.

هواوی با مهاجرت از ویندوز به سمت لینوکس، می‌تواند هزینه‌ی نهایی لپ‌تاپ‌های سری میت‌بوکس را به‌میزان اندکی کاهش دهد و از سیستم‌عاملی برای دستگاه‌هایش استفاده کند که توسط یک شرکت چینی (و نه آمریکایی) توسعه داده شده است.

هواوی اعلام کرده است که میت‌بوک ۱۳ لینوکس را با قیمت ۵٬۳۹۹ یوآن (معادل تقریبا ۷۶۳ دلار آمریکا)، میت‌بوک ۱۴ لینوکس را با قیمت ۵٬۶۹۹ یوآن (معادل تقریبا ۸۰۵ دلار آمریکا) و میت‌بوک ایکس پرو را با قیمت ۸٬۶۹۹ یوآن (معادل تقریبا ۱٬۲۲۹ دلار آمریکا) عرضه خواهد کرد. این دستگا‌ه‌ها قرار است در ماه جاری میلادی روانه‌ی بازار شوند. در ضمن فعلا اخباری مبنی بر عرضه‌ی احتمالی لپ‌تاپ‌های هواوی با سیستم‌عامل دیپین در خارج از چین منتشر نشده است.

دیدگاه شما در این زمینه چیست؟
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی