سخت افزار/ شکی نیست که یکی از مهمترین تفاوت‌های آیفون 11 با مدل‌های قبلی خود، دوربین جدید آن است. این دوربین‌های جدید ویژگی‌های جالبی دارند که یکی از اصلی‌ترین آنها، قابلیت ضبط همزمان چندین ویدئو با سنسورها/لنزهای مختلف در گوشی است. این قابلیت حتی شامل دوربین جلو نیز می‌شود.

از آنجایی که این ویژگی در اصل مربوط به iOS 13 است و اپل نیز از ماه ژوئن به طور خاص یک API مربوط به همین قابلیت را در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها قرار داده، می‌توانیم مطئن باشیم که قابلیت ضبط همزمان چندین ویدئو با لنزهای مختلف در گوشی‌های آیفون XS و آیفون XR نیز در دسترس خواهد بود. حتی انتظار می‌رود که آیپد پرو 2018 با مجموعه دوربین‌های ضعیف خود نیز این به روز رسانی را دریافت کند.

این کار با استفاده از یک اپلیکیشن فیلمبرداری مثل Filmic امکان پذیر خواهد بود. اپل حتی در مراسم معرفی آیفون 11، با نشان دادن قابلیت ضبط همزمان چهار ویدئو با چهار لنز مختلف، نسخه کامل این نرم افزار را نیز به نمایش گذاشت. البته طبیعتا در گوشی‌های قدیمی‌تر آیفون XS و XR قابلیت ضبط همزمان چهار ویدئو وجود ندارد. برای مثال ضبط چند دوربینی مدل XS بصورت زیر خواهد بود.

همانطور که مشاهده می‌کنید امکان ضبط همزمان حداکثر دو ویدئو در آیفون 2018 وجود دارد. به نظر می‌رسد که توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها می‌توانند با استفاده همزمان از دوربین اصلی و لنز تله فوتو، قابلیت ضبط فیلمهای دوگانه جالبی را در اختیار کاربران قرار دهند. این قابلیت شباهت زیادی به حالت ضبط ویدئوی Dual-View در هواوی P30 Pro دارد. همچنین با استفاده همزمان از دوربین سلفی و دوربین اصلی می‌توان استوری‌های زیبایی برای اینستاگرام تهیه کرد.

با اینکه در آیفون 11 امکان ضبط همزمان سه ویدئو وجود دارد، اما این کار در آیفون‌های XR و XS ممکن نیست. البته کاربران گوشی‌های 2018 آیفون نباید چندان هم ناراحت باشند، زیرا به نظر نمی‌رسد که ضبط همزمان سه ویدئو کاربردهای چندان زیادی داشته باشد.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی