سخت افزار/ اپل به‌صورت رسمی هزینه تعویض نمایشگر گوشی‌های آیفون 11 خود در صورت شکسته شدن را اعلام کرده است. خوشبختانه امسال اپل این هزینه را افزایش نداد و تعویض نمایشگر آیفون 11 پرو مکس درست همان اندازه هزینه روی دست کاربر خواهد گذاشت که نمایشگر آیفون XS Max می‌گذارد. نسخه‌های کوچکتر هم هزینه‌های یکسانی خواهند داشت.

شرکت اپل از پنل‌های سامسونگ با روشنایی و کنتراست بالاتر در آیفون‌های 11 پرو استفاده کرده است، با این حال؛ هزینه تعویض این نمایشگرها همچنان مشابه نسل قبلی آنهاست. آیفون 11 و آیفون XR هم که هر دو از نمایشگرهای LCD از یک نسل بهره می‌برند، هزینه تعمیر مشابهی دارند. در جدول زیر می‌توانید هزینه تعویض نمایشگرهای آیفون‌های اپل و گوشی‌های پرچمدار سامسونگ را مشاهده بفرمایید:


باوجود آنکه هزینه تعمیر گوشی‌های جدید کمتر از میزانی است که سال پیش برای آیفون‌های نسل 10 در نظر گرفته شده بود، هزینه 300 دلاری همچنان آن هم برای تعمیر گوشی بسیار بالا است. البته اپل مدعی است که برای آیفون‌های 11 جدید خود از مقاوم‌ترین نوع شیشه برای محافظت از نمایشگر استفاده کرده است و برای شاسی گوشی هم وضع به همین ترتیب است. با این حال، تا زمانیکه این گوشی‌ها مورد آزمایش‌های مانند تست مقاومت و تست سقوط قرار نگیرند، نمی‌توان با اطمینان درخصوص این موضوع نظر داد.

در هر حال، فارغ از میزان مقاومت گوشی‌های امروزی، اگر قصد خرید گوشی، به‌خصوص یک دستگاه پرچمدار را دارید، تهیه محافظ برای نمایشگر و قاب پشتی آن را در اولویت ویژه‌ای قرار دهید.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی