شهر سخت افزار/ بروزرسانی Cumulative اخیر ویندوز 10 در ماه جاری را می‌توان یکی از پر دردسر ترین بروزرسانی‌های تاریخ این نسخه سیستم عامل دانست. جدیدترین ایراد این بروزرسانی ایجاد اختلال در عملکرد ویندوز دفندر است که عملکرد اسکن آن را دچار مشکل می‌کند.

تا به امروز مشکلات عجیب و غریبی مانند منوی استارت از کار افتاده، مشکل با بلوتوث و کارت شبکه به همراه چند مشکل دیگر ار به عنوان عیوب بروزرسانی اخیر ویندوز 10 از گوشه و کنار و زبان کاربران این سیستم عامل شنیده‌ایم اما مشکل جدیدی که وارد این دسته از مشکلات بسیار مهمتر بوده و به بحث امنیت دستگاه مربوط می‌شود.

ویندوز دفندر به عنوان ابزار پایه فراهم آوردن امنیت در ویندوز 10 شناخته می‌شود و بروز مشکل در آن برای بسیاری از کاربرانی که راهکار آنتی ویروس جداگانه ندارند بسیار خطرناک خواهد بود.

به تازگی چند تن از کاربران شبکه اجتماعی Reddit در پست‌های اعلام کرده‌اند که بعد از بروزرسانی به این نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز 10 توانایی اسکن دستی حافظه با استفاده از نرم‌افزار امنیتی Windows Defender برای آنها غیر فعال شده و هر تلاشی برای اسکن فایل‌ها با شکست مواجه می‌شود.

نکته جالب این است که عملکرد اسکن خودکار و دوره‌ای محیط سیستم عامل هیچ عیب و ایرادی در عملکرد خود ندارد و همچنان بعد از بروزرسانی نیز به عملکرد عادی خود ادامه می‌دهد.

وبسایت ZDNet در تماسی با مایکروسافت این اشکال را اعلام کرده و تیم پشتیبانی این شرکت نیز صحت ایراد به وجود آمده را تأیید کرده است.
در ادامه مایکروسافت به صورت کلی اعلام نموده که در حال تلاش برای رفع این مشکل است و راهکار موقت کاربران می‌تواند تنظیم Custom Scan برای پیمایش محیط سیستم‌عامل جهت ویروس‌یابی باشد.

اگر شما دوستان نیز سیستم عامل ویندوز 10 خود را بروز کرده‌اید و با مشکلی مانند این و یا دیگر عیوب بعد از بروزرسانی برخورد کرده‌اید می‌توانید در بخش نظارت آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی