ویجیاتو/ به تازگی زمزمه‌هایی شنیده شده که کنسول پلی‌استیشن 5 در هنگام عرضه دو مدل مختلف خواهد داشت و هر کدام برای مخاطبین خاص خود عرضه می‌شود. این ایده در ابتدا برای شرکت مایکروسافت بود که می‌خواست دو مدل از خانواده کنسول‌های اسکارلت عرضه کند اما در نهایت از آن دست کشید و در رویداد E3 2019 فقط یک کنسول را معرفی کرد.

حالا به نظر می‌آید که سونی تصمیم به انجام این کار گرفته. طبق شنیده‌ها قرار است عرضه مدل پایه پلی‌استیشن 5 همراهِ یک مدل Pro برای آن دسته از پلیرهایی که خواستار قدرت بیش‌تر از همان روز اول هستند، باشد.

کنسول‌های با قدرت بیش‌تر در این نسل تبدیل به موردی کاملاً عادی شده‌اند. دو کنسول PS4 Pro و Xbox One X به ترتیب سه و چهار سال بعد از انتشار کنسول‌های اصلی عرضه شدند.

ژورنالیستی به اسم Zenji Nishikawa ادعا کرده که در کنفرانس توسعه‌دهندگان CEDEC شنیده است «سران شرکت سونی تصمیم دارند دو مدل از کنسول پلی‌استیشن را عرضه کنند که در پرفورمنس‌شان متفاوت‌اند.»

دلیل چنین عرضه خاصی برای کنسول PS5 Pro احتمالاً هم برای جلوگیری از محدودیت سیستم سخت افزاری در یک دستگاه های‌اند (High-End) است و هم این که همه بتوانند با کنسولی نسبتاً ارزان‌تر پا به دنیای نسل جدید کنسول‌ها بگذارند.

شایان ذکر است که شاید در این برهه زمانی خبری از تأیید یا تکذیب احتمال وجود کنسول PS5 Pro را نشنویم اما در اواخر ماه سپتامبر که شرکت سونی قرار است دومین رویدادش را برگزار کند، این فرصت پیش می‌آید تا خبرهای جدیدی از این ماجرا منتشر شود.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی