شهر سخت افزار/ مایکروسافت به تازگی نسخه آزمایشی دیگری از سیستم عامل ویندوز 10 خود را منتشر کرده است. این نسخه جدید که با عنوان بیلد 18985 در دسترس کاربران عضو حلقه سریع از برنامه Windows Insider قرار گرفته سبب ارتقا قابلیت Swift Pair و همچنین اضافه شدن بروزرسانی های اختیاری به ویندوز 10 می‌شود. جزییات بیشتر از تغییرات صورت گرفته توسط این نسخه آزمایشی را در ادامه مطلب خواهید یافت.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت، بیلد 18985 از ویندوز 10، جزیی از بروزرسانی بزرگ 20H1 برای این سیستم عامل است که قرار است در نیمه اول از سال آینده میلادی در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد. مایکروسافت در نسخه 1803 از ویندوز 10، قابلیتی با عنوان Swift Pair را به این سیستم عامل اضافه کرده بود که سبب می‌شد دستگاه‌های بهره‌مند از ارتباط بلوتوث بتوانند به سادگی به آن متصل شوند. کار اتصال این دستگاه‌ها به ویندوز 10 به سادگی امکان پذیر و تنها نیاز بود که کاربران دستگاه‌ خود را در محدوده پوشش ارتباط بلوتوث PC یا لپ‌تاپ قرار دهند. با این کار چند اعلان توسط ویندوز 10 به نمایش گذاشته و سپس کار با آن دستگاه ممکن می شد.

پیش از اینکه قابلیت Swift Pair به ویندوز 10 اضافه شود کاربران باید برای اتصال دستگاه‌های گوناگون به منوی تنظیمات مراجعه و مراحل گوناگونی را دنبال می‌کردند. اما مایکروسافت اعلام کرده که در بیلد 18985، ویژگی‌های تازه‌‌ای به این قابلیت افزوده شده تا کار اتصال دستگاه‌های بلوتوثی به ویندوز 10، حتی بازهم ساده‌تر شود. براساس اطلاعات منتشر شده از سوی مایکروسافت در بیلد 18985، کار Pair شدن دستگاه‌ها با سرعت بسیار بهتری صورت می‌گیرد و توسط رابط کاربری ارتقا یافته، هم اکنون یک اعلان نیز کم‌تر نمایش داده می‌شود. در این بخش حتی یک دکمه Dismiss نیز به اعلان‌ها اضافه شده است تا کاربران بتوانند از نمایش آن‌ها نیز جلوگیری کنند. این اعلان‌ها همچنین در نسخه جدید از ویندوز 10، قابلیت نمایش نام و مدل دستگاه‌ را هم در اختیار دارند.

در هنگام اولین معرفی قابلیت Swift Pair، تنها یک دستگاه با آن سازگار بود؛ اما مایکروسافت اعلام کرده است که در بیلد 18985، هفت دستگاه دیگر نیز قابلیت سازگاری با آن را دریافت کرده‌اند. به این ترتیب کاربران ماوس‌های Surface Precision، Microsoft Modern Mobile، Surface Mobile، Microsoft Arc، Surface Arc، صفحه کلید Surface Ergonomic و همچنین هدفون Surface، نیز هم اکنون می‌توانند از آن استفاده کنند.

ویندوز 10 در حال حاضر بخشی از بروزرسانی های غیرضروری نظیر نسخه جدید از درایورها، آپدیت‌های کوچک‌ امنیتی و بخشی دیگر از آپدیت‌های عادی را در کنار بروزرسانی های مهم و Cumulative به نمایش می‌گذارد. این موضوع سبب شده است که کاربران نتوانند دانلود و نصب آن‌ها را اولویت بندی کنند. اما به نظر می‌رسد که از بیلد 18985 به بعد این رویه قرار است تغییر کند.

این بیلد دارای یک منوی جانبی است که این بروزرسانی های غیرضروری را به صورت جداگانه به نمایش می‌گذارد. کاربران می‌توانند از طریق مسیر Settings سپس Update & Security، سپس Windows Update و در انتها View optional updates به این بروزرسانی ها دسترسی پیدا کنند. مایکروسافت اعلام کرده است که همچون قبل، درایورهای سیستم کاربران را بروز نگه می‌دارد؛ اما بروزرسانی های اختیاری ممکن است کاربران را در رفع مشکلات گوناگون یاری کند.

از میان دیگر تغییرات صورت گرفته در بیلد 18985، می‌توان به ارتقا برنامه Snip & Sketch اشاره کرد که می‌تواند به منظور ثبت تصاویر و به اشتراک گذاری آن‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی