افتانا/ یکی از هکرهای معروف به کاربران درباره استفاده دوباره از گذرواژه‌های قبلی و قدیمی حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف هشدار داده‌است.

در سال‌های اخیر به‌شدت مسئله حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی و محرمانه افراد حقیقی و حقوقی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است و کارشناسان و محققان امنیتی نیز با پژوهش و بررسی‌های دقیق خود سعی دارند که علاوه بر هشدار به کاربران و صاحبان سرمایه و کسب و کار، به شرکت‌های تکنولوژی نیز هشدار دهند که در مورد امنیت سرویس‌های ارائه شده خود نهایت دقت را به خرج داده و در صورت لزوم به برطرف کردن ضعف‌های امنیتی مربوطه بپردازند.

بر اساس توصیه کارشناسان و بررسی کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری، یکی از بزرگترین و مهلک‌ترین اشتباهاتی که کاربران مرتکب آن می‌شوند، استفاده از گذرواژه‌های یکسان برای حساب‌های کاربری مختلف در شبکه‌های اجتماعی آنهاست.

به تازگی یکی از هکرهای معروف که جرم‌های سایبری گوناگونی را مرتکب شده‌بود، خطاب به کاربران هشدار داده‌است که اگر می‌خواهند احتمال نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات شخصی موجود در حساب‌های کاربری‌شان را به حداقل برسانند، نباید به هیچ عنوان از گذرواژه‌های قبلی و قدیمی خود دوباره استفاده کنند.

این بدان معناست که کاربران همچنین باید توجه داشته‌باشند که به‌طور هم‌زمان نیز نباید از رمز عبور و گذرواژه‌های یکسان استفاده کنند در غیر این صورت هکرها خواهند توانست به‌راحتی اطلاعات و داده‌های شخصی موردنظر خود را از طریق ارسال ایمیل و پیام‌های spam به کاربران به دست آورند و در راستای رسیدن به اهداف خود از آنها سوءاستفاده کنند.

این هکر در طول مدت زمان فعالیتش توانسته‌بود به ۱۶۸ میلیون اکانت نفوذ کند و از این طریق ۱.۴ میلیون دلار کسب درآمد کرده‌بود.

وی که در سال ۲۰۱۴ میلادی توسط پلیس فدرال آمریکا (FBI) دستگیر و بازداشت شد، هفته گذشته در نخستین لحظات آزادی وی از زندان، در مصاحبه‌ای تاکید و خاطرنشان کرد: من بر این باورم که استفاده دوباره از گذرواژه‌های قبلی مورد استفاده کاربران در حساب‌های کاربری آنها، بزرگ‌ترین اشتباه و ضعف امنیتی در جهان امروز به شمار می‌رود و امنیت سایبری کاربران در فضای مجازی را به مخاطره می‌اندازد.
در کانال آی‌تی و اینستاگرام ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

سيستم ساز برسا
آگهی