دیجیتال ورلد ایران/ مقایسه دوام باتری گوشی های Samsung Galaxy Note 10 Plus و iPhone 11 Pro Max در حین استفاده روزمره. نتایج تست نشان می‌دهد که مکالمه تلفنی، مسیج، ایمیل و جستجو در وب هرکدام به مدت ١ ساعت، ۵، ٨، ٨، ١٠ درصد از باتری پرچمدار سامسونگ می‌کاهد در حالیکه این مقدار برای ایفون ١١ پرو مکس به ١، ٧، ٧ و ٩ درصد می‌رسد.

در ادامه گردش در اینستاگرام، قرار دادن گوشی به مدت ١۶ ساعت در حالت استندبای، تماشای یوتیوب، بازی Alto Adventures و جستجو در گوگل مپ با جی پی اس فعال هرکدام به مدت ١ ساعت مورد تست قرار می‌گیرند که به ترتیب ٩، ١٠، ١٢، ١١ و ١١ درصد از باتری پرچمدار سامسونگ و ٨، ۶، ٨، ٨ و ١٠ درصد از باتری ایفون ١١ پرو مکس می‌کاهند.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
در این بخش تست به ترتیب ١۶ و ٣٢ درصد از مقدار شارژ نوت ده پلاس و آیفون یازده پرو مکس باقی مانده است. در تست قبلی باتری آیفون ایکس اس مکس در این مرحله به اتمام رسیده بود اما در این تست به لطف وجود باتری بزرگتر و تراشه بهینه تر به علاوه بهینه سازی های نرم افزاری این گوشی نه تنها موفق به اتمام تست گوش دادن به موسیقی بر روی اسپاتیفای به مدت یک ساعت شده بلکه ٢۴ درصد از باتری گوشی باقی می‌ماند 😎 میزان باتری باقی مانده نوت ده پلاس پس از اتمام این تست تنها ۵ درصد است. در مرحله بعد و پس از گذشت تنها ٣ دقیقه از شروع تست اسنپ چت (رکورد ویدئو و صدا و ذخیره ان بر روی سرورهای اسنپ چت) باتری نوت ده پلاس به اتمام می‌رسد در حالیکه هنوز ١٢ درصد از باتری آیفون ١١ پرو مکس باقی مانده است!

جالب است بدانید آیفون ١١ پرو مکس تا به اینجا تنها گوشی است که وارد تست اپ سایکل (باز و بست کردن پشت هم یک سری از اپلیکیشن ها) شده و با موفقیت این تست یک ساعته را با ١ درصد شارژ باقی مانده پشت سر می‌گذراد. بدین ترتیب پرچمدار اپل با کسب زمان ١١ ساعت و ٠۵ دقیقه (نمایشگر فعال) پرچمدار سامسونگ را ( ٩ ساعت و ٣ دقیقه) پشت سر می‌گذراد. با احتساب ١۶ ساعت استندبای این زمان برای پرچمدار اپل به ٢٧ ساعت و ٠۵ دقیقه و برای نوت ده پلاس به ٢۵ ساعت و ٣ دقیقه می‌رسد. اپل ادعا کرده بود باتری این نسل نسبت به نسل قبل ۵ ساعت دوام بیشتری دارد که با نتیجه بدست امده از این تست یعنی ٣ ساعت و ۵ دقیقه تفاوت دارد. البته این تفاوت اهمیت آنچنانی ندارد از انجا که چنین جهشی در دوام باتری فوق‌العاده است!

پیش از این نیز شاهد مقایسه مصرف باتری پرچمداران موجود در بازار مانند آیفون 11 پرو مکس، گلکسی نوت 10 پلاس و هواوی میت 30 پرو بودیم که می توانید از اینجا مشاهده کنید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم