انتخاب/ مدیر عامل اپل؛ تیم کوک به عنوان رئیس هیئت مشاوره دانشکده اقتصاد دانشگاه Tsinghua در پکن منصوب شده است.طبق اعلام این دانشگاه ، کوک به مدت سه سال در این مقام منصوب خواهد شد و جالب است خود او نیز به سرعت از این طرح استقبال کرده و بلافاصله شروع به کار کرده است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
به گزارش سیلیکون ولی تیم کوک نخستین مدیرعامل سیلیکون ولی نیست که به هیئت مدیره دانشکده اقتصاد پیوسته است. پیش از این مارک زاکربرگ ؛ مدیرعامل فیس بوک، ایلان ماسک؛ مدیرعامل تسلا و ساتیا نادلا؛مدیرعامل مایکروسافت همگی به عنوان اعضای هیئت مدیره دانشگاه اقتصاد معرفی شده اند.

کوک اخیراً به دلیل تصمیم اپل مبنی بر حذف برنامه ای که به معترضان هنگ کنگی اجازه می دهد حرکت پلیس را در این منطقه ردیابی کنند ، تحت انتقاد شدید قرار گرفته است. اکنون تیم کوک؛ مدیرعامل اپل در شرایطی نقش مشاوره ای را در یک دانشگاه برتر چین به عهده گرفته است که شرکت وی تحت نظارت جدی قرار دارد. با این حال ، چهره های عمومی در سراسر طیف سیاسی نگاهی سرد به موضع کوک نشان داده اند. هفته گذشته ، یک گروه متشکل از دو حزب اصلی سیاسی ایالات متحده از جمله الکساندریا اوکاسیو کورتز نماینده دموکرات و سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو در نامه ای سرگشاده به کوک نارضایتی خود از این تصمیم (مسدودی اپلیکیشن) را ابراز کردند.

با این وجود دانشگاه Tsinghua پکن اعلام کرد که کوک رئیس هیئت مشاوره برای دانشکده اقتصاد شده است و این نقش را برای سه سال آینده بر عهده خواهد گرفت.همچنین تصور می شود که اپل وابستگی خود به چین را به عنوان یک قطب تولید برای مهمترین محصولات خود از جمله آیفون دوباره مورد بررسی قرار دهد. دولت ترامپ در حال جنگ تجاری شدید با چین است و تعرفه هایی را برای کالاهای تولید شده در این کشور اعمال می کند که تعدادی از محصولات اصلی اپل مانند ایرپادز و ساعت اپل را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

این شرکت درآمد قابل توجهی در چین کسب می کند. با توجه به نتایج مالی سه ماهه سوم ، چین حدود 16٪ از کل درآمد اپل را به خود اختصاص داده است.


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم