ویجیاتو/ روزها هر جایی از شبکه‌های اجتماعی و سطح اینترنت که بگردی، صحبت‌ها، گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی پیرامون نسخه بعدی فرنچایز محبوب و پرفروش Grand Theft Auto را می‌شنوی. تمام علاقه‌مندان بی‌صبرانه منتظر انتشار قسمت بعدی یعنی GTA 6 هستند و با نزدیک شدن به پایان این نسل و قیام کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت، بیش از پیش شاهد فرضیات و افشاسازی‌ها هستیم.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
همانطور که حتما می‌دانید، چند روز پیش «استیو اوگ» صداپیشه شخصیت «Trevor» در بازی GTA V در اظهار نظر جنجالی از بازه زمانی احتمالی انتشار نسخه بعدی بازی سخن گفت: «ادامه بازی به زودی منتشر می‌شود. ساخت بازی‌های ویدیویی [راکستار] معمولا بین هفت تا هشت سال زمان می‌برد. خودتان دیگر محاسباتش را انجام دهید.»

از طرفی حدود یک سال پیش «دن هاوسر» کارگردان و مدیر فرنچایز در مصاحبه‌ای عنوان کرد: «خوشحال هستیم که GTA 6 در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ منتشر نمی‌شود.» انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. بدون شک می‌دانید که کنسول‌های نسل آینده یعنی پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت نیز قرار است پیش از کریسمس ۲۰۲۰، یعنی اواخر پاییز سال آینده از راه برسند.

با کمی دودوتا چهارتا می‌توان دریافت اشاره غیر مستقیم هاوسر و ادعای جنجالی اوگ، همگی به این موضوع اشاره دارند که شاید واقعا GTA 6 اواخر پاییز سال آینده، به شکلی غافل‌گیرکننده برای نسل جدید و به عنوان لانچ تایتل از راه برسد.

پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان با فاصله بسیار کمی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ منتشر شدند و حدس می‌زنم برای نسل آینده نیز همین ماه میلادی (آبان و آذر ۱۳۹۹) در نظر گرفته شده باشد. نوامبر دقیقا موعدی است که دوران چهار ساله ریاست جمهوری ترامپ به تازگی به پایان رسیده -و اگر مثل هاوسر خوش‌بین باشیم و برای چهار سال دیگر تمدید نشود-، بهترین زمان برای عرضه یک GTA جدید است.

تصور کنید اولین نسخه‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت با باندلی ویژه از GTA 6 روانه بازار شوند. دیگر جه می‌خواهیم؟

در ادامه انتشار شایعات مربوط به این بازی، اخیرا ویدیویی دو ثانیه‌ای در سطح اینترنت منتشر شده که گفته می‌شود اولین گیم پلی فاش شده از بازی مورد انتظار GTA 6 است.

در این ویدیو شاهد مرد یا زنی با موهای بلند هستیم که چند قدمی بر می‌دارد. مینی‌مپ گوشه تصویر به شکل مربع دیده شده و نوار دایره شکل سلامتی، استامینا و ستاره‌ای مربوط به پلیس مشابه با HUD بازی Red Dead Redemption 2 نیز در بالای آن قرار دارد.

چیز زیادی از این ویدیوی کوتاه نمی‌توان دریافت، اما مجموعا با توجه به گرافیک و شمایل کلی به نظر نمی‌رسد ویدیو ارتباطی حقیقی با بازی GTA 6 داشته باشد و به احتمال قوی با تصاویری جعلی طرف هستیم. ولی در هر صورت نشر این دست از اخبار در سطح اینترنت نشان‌دهنده موجی است که پیرامون عنوان شکل گرفته و بیش از پیش احتمالات مربوط به آن را تقویت می‌کند.

راکستار گیمز بزودی نسخه کامپیوتری Red Dead Redemption 2 را روانه بازار خواهد کرد و واقعا کسی نمی‌داند پروژه بعدی آنها چه خواهد بود. بدون تردید فرآیند توسعه GTA جدید از چند سال پیش آغاز شده و با وجود پشتیبانی مداوم از بخش آنلاین قسمت قبلی، روز به روز به انتشار این بازی نزدیک‌تر می‌شویم.

شاید از نظر اقتصادی تبدیل کردن این بازی به یک عنوان لانچ انحصاری برای نسل جدید کار منطقی و صحیحی نباشد، چرا که گستره بازیکنان این کنسول‌ها تازه وارد تضمین نشده خواهند بود، اما در هر صورت مایکروسافت و سونی دست‌بوس راکستار می‌شوند اگر چنین اتفاقی بیافتد، چون از جنبه دیگر ماجرا (نیمه پر لیوان)، انتشار GTA 6 کمک فوق‌العاده‌ای به فروش کنسول‌های نسل بعدی خواهد کرد؛ به خصوص وقتی در ابتدا شاید خیلی از گیمرها انگیزه‌ای برای تعویض کنسول فعلی‌شان با نسل جدید نداشته باشند. اگر قیمت پلی استیشن 5 و ایکس باکس اسکارلت بالاتر از آنچه باشد که انتظارش را داریم هم این موضوع می‌تواند نقشی حیاتی ایفا کند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا ممکن است راکستار گیمز با یک غافل‌گیری بی‌نظیر، ناگهان GTA 6 را برای انتشار در پاییز ۱۳۹۹ آماده کند و آن را همراه و به صورت انحصاری برای کنسول‌های نسل جدید روانه بازار سازد؟ آیا اصلا این شایعات می‌توانند ارتباطی به واقعیت داشته باشند یا همگی آمال و آرزوهای هواداران هستند؟ دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم