ترنجی/ پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال پرچمدارهای شگفت‌انگیزی نیستند مگر اینکه به نمایشگر ۹۰ هرتز آن ها نگاه کنیم و نه به حاشیه های مسخره آن! این نمایشگر ۹۰ هرتز احتمالا روی تمام پرچمدارهای ۲۰۲۰ قرار بگیرد و ویژگی جذابی است. از آنجا که نمایشگر پیکسل های ۳ و ۲ مشکلاتی داشتند، کاربران نگران سازنده نمایشگر پیکسل ۴ بودند. یک کاربر کنجکاو امروز متوجه شده است که نمایشگر اولد ۹۰ هرتز پیکسل ۴ ایکس ال ساخت سامسونگ است.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
تاکنون گوگل مشخص نکرده که برای این نمایشگرها به سراغ کدام شرکت بزرگ تولیدکننده صفحه نمایش یعنی ال جی یا سامسونگ رفته است. در حال حاضر سه شرکت بزرگ تولیدکننده نمایشگر در جهان وجود دارد و باید به Samsung Display ، LG Display و BOE اشاره کرد. تاکنون گوگل از صفحه نمایش ساخت BOE استفاده نکرد زیرا معمولا این شرکت پنل نمایشگر محصولات هوآوی را تولید می‌کند. دو سری پیکسل 3 و 2 از پنل نمایشگر ساخت سامسونگ و ال جی برخوردار هستند.

در صفحه رسمی پشتیبانی گوگل نیامده آیا این صفحه نمایش توسط سامسونگ ساخته شده یا گوگل. باتوجه به اطلاعات درج شده، گوشی هوشمند پیکسل 4 ایکس ال دارای صفحه نمایش QHD + OLED با نرخ تجدید 90 هرتزی و تراکم پیکسلی 537ppi است. چنین پنل نمایشگری باکیفیت بوده و می‌توان وضوح بالایی را در آن مشاهده کرد.

البته روش‌های دیگری هم وجود دارد که از طریق آنها می‌توان به نام تولیدکننده صفحه نمایش پیکسل 4 دست یافت. باتوجه به درایور صفحه نمایش پیکسل 4 ایکس ال که عنوان dsi_s6e3hc2_cmd_display برای آن درج شده، این پنل توسط سامسونگ تولید شده است. در واقع پنل مورد اشاره چیزی مشابه پنل نمایشگر گوشی هوشمند وان پلاس 7 پرو بوده که از صفحه نمایش OLED QHD+ با نرخ تجدید 90 هرتزی بهره می‌برد.

تمامی نکات بیان شده مربوط به شرکت سامسونگ می شود. با این حساب ال جی در تولید نمایشگر پیکسل ۴ ایکس ال نقشی نداشته و گوگل برای تولید صفحه نمایش پروضوح و باکیفیت به سراغ سامسونگ رفته است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این پنل که البته امتیاز A+ را در دیسپلی میت دریافت کرده می تواند بدون مشکل باشد؟


در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

منبع : ترنجی