گجت نیوز/ نوکیا 9 پیور ویو اولین گوشی هوشمند با دوربین پنجگانه بود و به تازگی، شیائومی هم دو دستگاه را با پنج دوربین پشتی معرفی کرد. حالا ظاهرا LG نیز چنین قصدی دارد.

بر اساس یک پتنت جدید، کمپانی کره‌ای در تدارک تولید گوشی هوشمندی با دوربین پنجگانه است. ال جی درخواست ثبت این اختراع را در مارس 2018 به سازمان جهانی مالکیت فکری ارائه داد؛ اما در بهار سال جاری به نتیجه رسید و اسناد مربوطه، به تازگی رسانه‌ای شده‌اند.

تصاویر مربوط به این پتنت، دستگاهی را نشان می‌دهند که سه دوربین عمودی و دو دوربین افقی با یک فلاش LED دارد. البته شاید یکی از دایره‌ها، حسگر اثر انگشت به نظر برسد؛ اما امروزه اکثر پرچمداران این سنسور را در زیر صفحه نمایش خود جای می‌دهند.

در جلو نیز نمایشگری را با حاشیه‌های باریک می‌بینیم که دو حفره برای میزبانی از دوربین سلفی دوگانه دارد. سایر تصاویر، از وجود جک 3.5 میلی‌متری هدفون و درگاه USB-C خبر می‌دهند.

واضح است که در سال‌های اخیر، تب استفاده از گوشی‌هایی با دوربین چندگانه بالا گرفته؛ اما عملکرد نه چندان تاثیرگذار نوکیا 9 پیورویو، نشان داد که صرفا تعداد زیاد دوربین ملاک نیست. باید دید گوشی‌های جدید شیائومی CC9 پرو و شیائومی می نوت 10 با دوربین پنجگانه‌ی خود، چه بازخوردی از کاربران می‌گیرند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم