سخت افزار/ در حالیکه بازار فروش گوشی‌های هوشمند چند وقتی است که با رکورد همراه شده، استقبال از ساعت‌های هوشمند در حال افزایش است. گزارشی که توسط موسسه تحقیقاتی Strategy Analytics منتشر شده است از فروش 14 میلیون ساعت هوشمند در طول سه ماهه سوم سال 2019 خبر داده است. این رقم در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته افزایش 42 درصدی فروش را نشان می‌دهد.

همانطور که انتظار می‌رود، Apple Watchهای شرکت اپل با تصاحب 47.9 درصد از سهم بازار بی‌رقیب در این کسب و کار به حساب می‌آیند. اپل در طول این دوره سه ماهه 6.8 میلیون دستگاه به فروش رسانده است. پس از کوپرتینویی‌ها، سامسونگ با اختلاف معناداری با در اختیار داشتن 13.4 درصد از سهم بازار و با فروش 1.9 میلیون دستگاه در جایگاه دوم این دوره قرار گرفته است. غول کره‌ای دنیای فناوری همچنین با 73 درصد افزایش، بیشترین میزان رشد سال را در مقایسه با سال قبل داشته است. فیت‌بیت هم که اخیراً توسط گوگل خریداری شده است با تصاحب 11.3 درصد از سهم بازار و فروش 1.6 میلیون دستگاه در جایگاه سوم قرار گرفته است.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

با نگاهی به آینده، انتظار می‌رود که بازار ساعت‌های هوشمند جذاب‌تر از قبل شود. گوگل توسعه‌دهنده سیستم عامل اختصاصی ساعت‌های هوشمند، یعنی Wear OS به تازگی یکی از موفق‌ترین برندهای فعال در این بازار، یعنی Fitbit را در اختیار گرفته است و این می‌توان به زمینه‌ساز تولید ساعت‌های جذابی شود. از طرف دیگر سامسونگ رشد خوبی در بازار داشته و باید دید که آیا این دو غول فناوری می‌توانند به سلطه اپل در بازار اسمارت واچ پایان دهند یا خیر.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم