ویجیاتو/ دو سال و نه ماه پس از آنکه کمپانی Valve اعلام کرد در آینده سه بازی کامل واقعیت مجازی (عددی که به نظر می‌رسد این شرکت نمی‌تواند آن را بشمارد) می‌سازد، به یکی از هیجان‌انگیز‌ترین رونمایی‌های دنیای واقعیت مجازی تبدیل شد و بالاخره والو امروز رسما پرده از بازی Half-Life: Alyx برداشت. فرنچایزی که بیش از یک دهه است به اغما فرو رفته.

این خبر شایعات شب گذشته را تایید کرد، اما با این حال باز هم در همان اندازه‌ای اطلاعات در دست داریم که دیشب داشتیم! ولی در هر صورت حساب کاربری توییتر رسمی Valve Software اشاره دارد اطلاعات تکمیلی پنجشنبه شب همین هفته اعلام خواهد شد.

با این حال مطمئن هستیم که بازی Half-Life: Alyx به نزدیک‌ترین همراه کاراکتر اصلی فرنچایز یعنی Alyx Vance ارتباط دارد. گفتنی است شخصیت قابل کنترل بازی Half-Life 2: Episode 2 که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد، گوردون فریمن بود که در مقاطعی با الیکس همراه می‌شد. باورتان می‌شود؟ ۱۲ سال از آخرین تجربه هف لایف می‌گذرد.

بعد از آنکه فرنچایز مورد بحث رها شد، استودیو Valve روی دیگر عناوین تمرکز کرد، اما همانطور که می‌دانید همگی رنگ نسخه سوم را ندیدند. تیم فورترس 2، پورتال 2، دوتا2 و Left 4 Dead 2.

هنوز معلوم نیست این بازی جدید برای چه پلتفرمی منتشر خواهد شد، اما گمان می‌رود به احتمال زیاد هدست واقعیت مجازی قدرتمند و جدید Valve Index، به علاوه یک یا دو مدل از هدست‌های آکیلس از جمله بسترهای قابل بازی Hal-Life: Alyx باشند.

فعلا باید تا پنجشنبه شب منتظر بمانیم تا ببینیم اوضاع از چه قرار خواهد بود؛ ناگفته نماند یکی از منابع آگاه مدعی است بازی مورد بحث در مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸ یا فروردین ۹۹) روانه بازار خواهد شد. شما چه انتظاراتی از این بازی دارید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

بلد
بلد آگهی