انتخاب/ رسانه های آلمانی گزارش می دهند که هکرهای مشکوک به ارتباط با دولت ویتنام ، شبکه های اینترنتی دو تولید کننده خودرو یعنی هیوندای و بی ام و را نقض کرده اند.
در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم
این رسانه ها مدعی شده اند که هکرها حریم امنیتی شرکت های مذکور را نقض کرده اند.گفته می شود مهاجمان یک ابزار آزمایش نفوذ به نام "Cobalt Strike" را استفاده کرده و شبکه های داخلی شرکت های مذکور را درگیر کرده اند.

ظاهرا بی ام و فقاد اقدامات پیشگیرانه بود و در نتیجه به هکرها اجازه داده بود تا در شبکه این شرکت به نفوذ خود ادامه دهند. این هکرها هر حرکتی را دنبال کردند و تا پایان هفته گذشته نیز به طور کامل به شبکه های بی ام و دسترسی داشتند. تا این لحظه شرکت های بی ام و و هیوندای هیچ نوع بیانیه یا نظری درباره ماجرا نداشتند.

گمانه زنی ها حکایت از آن دارند که پشت صحنه اصلی این حملات استفاده از تهدید برای حملات در صنعت خودرو است. اعتقاد بر این است که این گروه با عنوان Ocean Lotus به نمایندگی از دولت ویتنام حملات خود را انجام می دهد. این گروه از سال 2014 فعال بوده است. در حالی که حملات اولیه به هک کردن شرکتهای خارجی فعال در ویتنام و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیا متمرکز شده بود ، از سال 2017 این گروه بطور مستمر صنعت خودرو را هدف قرار داده بودند.

پیش از افشاگری های امروز ، این گروه به طور علنی اقدام به حمله به تویوتا استرالیا کرده بود. تویوتیا ژاپن و تویوتای ویتنام نیز تخلفات مشابهی را افشا کردند. بسیاری از کارشناسان حدس می زنند که دولت ویتنام از گروه های هکری برای انجام جاسوسی اقتصادی در شرکت های خارجی ، سرقت مالکیت معنوی و سپس استفاده از آن برای شرکت هایی با بودجه دولتی استفاده می کند.

مدتی پیش نیز چین از این استراتژی برای پیشبرد بخش ساخت هواپیما استفاده کرده است و اکنون کارشناسان معتقدند ویتنام از روشی مشابه برای راه اندازی اتومبیل تازه خود VinFast استفاده می کند.

در کانال آی‌تی و ™CanaleIT هم کلی عکس و ویدئوی دسته اول و جذاب داریم

منبع : انتخاب